echo24 echo24
273
BLOG

Cha! Cha! Donald Tusk chyba czytał w moich myślach?

echo24 echo24 Polityka Obserwuj notkę 26
Donald Tusk otwarty na blogosferę

Portal internetowy Salon24, - vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1374027,rewolucja-w-rzadzie-wszystko-przez-listy-do-parlamentu-europejskiego#google_vignette informuje:

Sensacyjne doniesienia. Z rządu odchodzi bardzo, bardzo ważny polityk. O tym, że na listach KO do Parlamentu Europejskiego znajdą się osoby zasiadające w rządzie mówi się od tygodni. Tym razem Onet informuje, że na giełdzie nazwisk pojawiła się jeszcze jedna osoba. Mowa o ministrze spraw wewnętrznych i administracji Marcinie Kierwińskim. – To może być trzęsienie ziemi – mówi portalowi jeden z informatorów.

Według nieoficjalnych informacji na listach znajdą się obecni ministrowie w rządzie Donalda Tuska. Mowa o Bartłomieju Sienkiewiczu. Premier już zapowiedział, że po eurowyborach dojdzie do rekonstrukcji gabinetu.

Może być jednak tak, że to "wierzchołek góry lodowej". Listy KO mogą być większym zaskoczeniem, niż może się to wydawać. – To może być trzęsienie ziemi – powiedział Onetowi jeden z informatorów…

Mój komentarz:

Pytacie Państwo skąd ten chełpliwy komentarz mojej dzisiejszej notki? Już wyjaśniam.

Bo, w opublikowanej w dniu 7 kwietnia br. na Salonie24 notce zatytułowanej: „Tusk przegrał, - gdyż otoczył się jajogłowymi matuzalami z okresu 2007 – 2015 ”, - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1371042,tusk-przegral-bo-jak-pisalem-otoczyl-sie-jajoglowymi-matuzalami-z-okresu-2007-2015 pisałem między innymi, cytuję:

W opublikowanej w styczniu 2024 notce zatytułowanej „Pierwsze ostrzeżenie dla nowego rządu. Rzecz o reaktywacji starej świty Donalda Tuska ”, - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1357490,moje-pierwsze-ostrzezenie-dla-nowego-rzadu-rzecz-o-reaktywacji-dawnej-swity-donalda-tuska  pisałem, cytuję:

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że za rządów Platformy Obywatelskiej w okresie 2007 – 2015 napisałem ponad tysiąc, to nie pomyłka, ponad tysiąc notek bezlitośnie krytycznych wobec Donalda Tuska i jego partii, za co platformerskie salony mazowieckiej Warszawki i podwawelskiego Krakówka obłożyły mnie klątwą ostracyzmu i zmowy milczenia.

Przykładem jednej z wielu moich notek krytycznych wobec PO, niech będzie opublikowana w kwietniu 2013 na Salonie24 notka zatytułowana: „Popłoch w sztabie Platformy ”, vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/502873,poploch-w-sztabie-platformy .

Wtedy blogerzy i komentatorzy sympatyzujący z PiS-em dosłownie na rękach mnie nosili za krytykę Tuska, błędnie zakładając, że jestem pisowcem, którym nigdy nie byłem i nie będę, bo ja jestem i zawsze będę blogerem niezależnym od jakiejkolwiek partii politycznej, a celem mojej działalności blogerskiej było i zawsze będzie wytykanie błędów każdej rządzącej partii, - a nie wysługiwanie się jakiejkolwiek ekipie politycznej. To wtedy powstała "Kawiarenka u pana Krzysztofa", jak sympatycy PiS-u mówili wtenczas pieszczotliwie o moim blogu.

Ale, jak Donald Tusk wyjechał do Brukseli, Platforma Obywatelska tak się rozbrykała, że jak to ogłosił Bartłomiej Sienkiewicz: „Polska rządzona przez Platformę stała się „państwem teoretycznym”, z którego zostały już tylko , cytuję za B. Sienkiewiczem: „ch*j, dupa i kamieni kupa ”, - co skutkowało tym, że przestało działać straszenie obywateli PiS-em i jesienią 2015 Polacy, wybierając tak zwane mniejsze zło, zagłosowali na PiS, który wygrał wybory przewagą sejmową. Do czego ze wstydem przyznaję przyczyniłem się jednym głosem, gdyż uznałem, ze skoro sam minister sprawiedliwości w rządzie Tuska ogłosił , że Platforma rozłożyła nasze państwo na łopatki, to może warto dać szansę PiS-owi na zreformowanie naszego państwa, - i przez jakiś czas w to wierzyłem, - za którą to naiwność publicznie przeprosiłem w opublikowanej na Salonie24 notce zatytułowanej „Przepraszam Radę Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego ”, - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/963899,przepraszam-rade-wydzialu-prawa-i-administracji-uniwersytetu-jagiellonskiego .

A przeprosiłem, gdy Jarosław Kaczyński zrobił twarzą swych reform wymiaru sprawiedliwości bezczelnego komucha Piotrowicza i tolerował skandalicznie prostackie wypowiedzi posłanki Pawłowicz o Unii Europejskiej; Zbigniew Ziobro, jeśli nie łamał, to obchodził prawo za przyzwoleniem prezydenta Dudy; - i w blisko dwóch tysiącach notek zacząłem krytykować Prawo i Sprawiedliwość, - zdecydowanie bardziej konsekwentnie i nieustępliwie, niż niegdyś krytykowałem Platformę Obywatelską, - gdyż moim zdaniem partia Jarosława Kaczyńskiego zdemolowała nasze państwo po stokroć bardziej niż partia Donalda Tuska.

I wtedy, ludzie Kaczyńskiego nieprzyjmujący żadnej przygany pod adresem PiS-u twierdząc, że tylko bezkrytyczny hołdownik Prawa i Sprawiedliwości może być dobrym Polakiem, - zarzucili mi anty-patriotyczną postawę, polityczną głupotę, przemądrzałość, butę, wybujałe ego, brak szacunku dla prostych ludzi, - zaś ci najbardziej zajadli pisali mi, że jestem zdrajcą narodowym stojącym okrakiem na barykadzie Platformy Obywatelskiej.

Jak Państwo widzicie, nie łatwo być w Polsce posierpniowej blogerem uczciwym i niezależnym politycznie.

Nie ukrywam także, iż podziwiając jego gigantyczną pracę wykonaną podczas kampanii wyborczej 2023, - sekundowałem Donaldowi Tuskowi, w myśl zasady: „wszystko, byle nie PiS! ”.

I tak, ku mojej ogromnej radości,15 października 2023 Koalicja Obywatelska pod batutą Donalda odsunęła PiS od władzy.

Byłem jednak święcie przekonany, iż jak obiecywał w kampanii wyborczej, - Donald Tusk stworzy rząd oparty na politykach młodych.

Tymczasem, ku mojemu ogromnemu rozczarowaniu, wokół Donalda Tuska zaczęła się gromadzić świta składająca się jajogłowych platformerskich matuzali jak: Bartłomiej Sienkiewicz kojarzony z państwem teoretycznym PO (…) Zaś wokół premiera Tuska coraz częściej widać także polityczkę starej generacji PO: Ewę Kopacz. A nieco młodszy, anty-medialny Kierwiński, też się Polakom nie najlepiej kojarzy, - i nie przyciągnie ludzi młodych.

I widać już jak na dłoni, że Donald Tusk budując swoje dzisiejsze zaplecze polityczne stawia prawie wyłącznie na wypróbowanych polityków i dawnych współpracowników z okresu 2007 – 2015, - i bynajmniej się nie zanosi, żeby w naczelnych władzach Platformy pojawili się politycy młodzi.

A więc mamy do czynienia z reaktywacją źle kojarzącej się Polakom starej świty Donalda Tuska, - co uważam za kardynalny błąd polityczny obecnego premiera. Bo Kaczyński ma wciąż swój dwór w osobach starych zgredów: Terleckiego, Lipińskiego, Kuchcińskiego i Macierewicza, zaś Tusk otoczył się wyświechtaną świtą jajogłowych matuzali.

Słowem, Tusk ścisłe kierownictwo partii zbudował z zaufanych zgredów o post-komuszej mentalności i skłonności do kręcenia politycznych lodów. Efekt, - demobilizacja ludzi młodych, którzy tym razem w pierwszej turze wyborów samorządowych Platformę Obywatelską olali. I tylko nie mówcie, że to z powodu pięknej pogody.

I tak, w oczach młodych Polaków, a szczególnie Polek, - Donald Tusk znacząco stracił i ludzie ci nie poszli na samorządowe wybory, - zaś z rozmów z moimi znajomymi, także tymi sympatyzującymi z Platformą Obywatelską wnoszę, - iż nie jestem w tej krytycznej ocenie odosobniony…”, - koniec cytatu 7 kwietnia.

Na szczęście, jak życie właśnie pokazało, Donald Tusk wyciągnął jednak wnioski z wyżej opisanej sytuacji, - i zgodnie z moimi sugestiami do Europarlamentu między innymi kandydują: Marcin Kierwiński, Bartłomiej Sienkiewicz i Ewa Kopacz

Żarty żartami, ale musicie Państwo przyznać, że nikt oprócz mnie wcześniej nie napisał, że Kierwiński to niekorzystny wybór Donalda Tuska.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

UWAGA!

Uprzejmie proszę Gości mojego blogu o trzymanie się przekazu notki i niesprowadzanie dyskusji na tematy oboczne.

Zastrzegam sobie także prawo do okresowego blokowania autorów komentarzy hejterskich, a także usuwania komentarzy obelżywych, niedorzecznych oraz zawierających pomówienia i insynuacje, - bez podania przyczyn.

echo24
O mnie echo24

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka