Blog
Salonowcy
echo24
echo24 dr Krzysztof Pasierbiewicz
148 obserwujących 1602 notki 3368428 odsłon
echo24, 29 stycznia 2018 r.

Czy przeprosicie Prezydenta? Pytam pisowskich "ultrasów"

1679 182 1 A A A


Czy pamiętacie Państwo, zwracam się do „ortodoksyjnych pisowców”, co wygadywaliście o prezydencie Dudzie, po tym, jak zawetował dwie ustawy sądowe? Nie będę przytaczał tych wszystkich pomówień i oszczerstw, bo się wstydzę, ale wciąż mam w uszach epitety „zdrajca narodu”, „agent”, „sługus”, „tchórz bojący się własnego cienia”, „filosemita” i tak dalej.

Na prezydencie Dudzie suchej nitki nie zostawili także wtenczas komentujący na moim blogu pisowscy „ultrasi”.

Przed godziną obejrzałem w telewizji wystąpienie Prezydenta RP wygłoszone na spotkaniu z mieszkańcami Żor, gdzie Andrzej Duda w nad wyraz ostry i zdecydowany sposób odniósł się do sporu z Izraelem i prowokacyjnych wypowiedzi polityków izraelskich oskarżających Polskę i Polaków o udział w holokauście.

Prezydent powiedział między innymi, cytuję:

Nie było żadnego udziału Polski i Polaków w Holokauście, tylko systemowa i zorganizowana walka z nim. Nigdy nie zgodzę się na zakłamywanie prawdy historycznej.

- Dziś bardzo mocno jako prezydent RP pragnę powiedzieć jeszcze jedno. Nigdy nie zgodzę się, byśmy my jako naród, czy Polska jako państwo, byli oczerniani poprzez zakłamywanie prawdy historycznej i poprzez fałszywe oskarżenia. W ostatnich dniach pod adresem naszego kraju i naszego narodu padło ich stanowczo zbyt wiele, żeby można było przejść nad tym obojętnie.

– Nie było żadnych polskich obozów zagłady, czy polskich obozów koncentracyjnych. Były takie, zbudowane na terenie nieistniejącego wtedy państwa polskiego, założone przez Niemców, przez hitlerowców, którzy na Polskę napadli, rozdarli ją i zniszczyli, razem z Rosją sowiecką. To oni zbudowali obozy zagłady.  

Podkreślił, że "nie było żadnego udziału Polski, nie było żadnego udziału Polaków jako narodu w Holokauście". – Był, owszem, zorganizowany i systemowy udział w walce z Holokaustem – oświadczył Andrzej Duda. Przypomniał m.in. o "Żegocie" i działalności Jana Karskiego oraz rotmistrza Witolda Pileckiego. – Nie było żadnego, systemowego wsparcia ze strony polskiej dla Holokaustu. Była tylko walka z nim”, koniec cytatu.

Ciekaw jestem tedy, czy po tym wystąpieniu głowy państwa, choć jeden z komentujących na moim blogu pisowskich „ultrasów” zdobędzie się na to, by dodać komentarz do niniejszej notki i zwrócić honor prezydentowi Dudzie?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Żeby wszystko było jasne powiem, że nie jestem ślepo zapatrzony w Prezydenta i też go czasem krytykowałem. Ale była to krytyka konstruktywna, daleka od nienawiści i obraźliwych sformułowań.

Post Post Scriptum

Ilość komentarzy przekroczyła setkę i tylko jedna osoba pozytywnie oceniła wystąpienie Prezydenta. Źle to wróży dobrej zmianie.

Powiem więcej. Komentarze dodała wyłącznie ta sama grupa pisowskich ultrasów, których łączy niechęć lub wręcz nienawiść do wszystkich inaczej niż oni myślących. I dlatego uważam, że Jarosław Kaczyński powinien rozważyć możliwość rezygnacji z tego sortu wyborców, którzy przynoszą niepowetowane szkody wizerunkowe partii rządzącej. Dlaczego? Bo w tym przypadku po prostu nie opłaca się skórka za wyprawkę.

Czytaj także: Krzysztof Pasierbiewicz „Przeprosicie chociaż? – pytanie do oszołomionych” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/837582,przeprosicie-chociaz-pytanie-do-oszolomionych


Opublikowano: 29.01.2018 20:44. Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 15:07.
Autor: echo24
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Edward Zawadzki  Odpowiem Panu, jak Suski dziennikarzom: Ładną ma Pan czapkę, Panie Edku.
  • @E.B    "Kto ma być tą trzecią siłą, ale realnie ? Pan Biedroń?..."  ...
  • @Prze    "Przyspieszenie recyclingu polityków powinno być korzystne dla Polski..."  ...

Tematy w dziale Polityka