194 obserwujących
2921 notek
6162k odsłony
  2009   0

Spóźniony ruch Jarosława Kaczyńskiego

Tak protestowała polska młodzież w styczniu 2012 przeciw ACTA1. Spontanicznie, pokojowo, zabawowo, - acz konsekwentnie i nieustępliwie. Aż do skutku. A dzisiaj?
Tak protestowała polska młodzież w styczniu 2012 przeciw ACTA1. Spontanicznie, pokojowo, zabawowo, - acz konsekwentnie i nieustępliwie. Aż do skutku. A dzisiaj?

Portal internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/945300,konwencja-pis-piatka-kaczynskiego-poszerzona-o-wolnosc-walka-z-acta2 informuje:

Konwencja PiS: "Piątka Kaczyńskiego" poszerzona o wolność. Walka z ACTA2. Wszystkie obietnice: 500 plus, 13. emerytura, zwolnienie od podatku PIT do 26. roku życia, wreszcie poprawiona infrastruktura i rozbudowa komunikacji w Polsce, to jedno "pięć". A "plus" to wolność. W tę wolność, dzisiaj tak bardzo cenioną przez wszystkie pokolenia, a w szczególności przez młodsze pokolenie - wolność w Internecie, mówię o tzw. ACTA 2 - w wolność godzi, a przynajmniej może godzić - zauważył Kaczyński. Prezes PiS przypomniał, że politycy PO obiecywali, że będą głosować przeciw dyrektywie o ACTA 2. - W istocie była za - mówił Kaczyński. Polityk zasugerował, że rząd ma plan na powstrzymanie dyrektywy, której obawiają się internauci. - PiS dokona tego typu implementacji, że wolność będzie zachowana. Mamy na to 2,5 roku – powiedział, Polska w dzisiejszym świecie, gdzie wolność się cofa, pozostanie w Europie wyspą wolności. Dzięki komu? Dzięki Polakom i PiS - podsumował w przemówieniu Kaczyński…

Dlaczego uważam, że ten ruch Jarosława Kaczyńskiego jest spóźniony?

Otóż, dlatego, że ruch ten należało wykonać wtedy, kiedy już we wrześniu 2018 w notce pt. „Uwaga studenci! Tusk próbuje was ponownie zrobić w konia” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/894813,uwaga-studenci-tusk-probuje-was-ponownie-zrobic-w-konia pisałem, cytuję:

SUMMARY: Efekt psychologiczny wprowadzenia w życie ustaw ACTA2 został osiągnięty. Co to za efekt? Zastraszenie szeregowych Internautów, którzy żadnych ustaw nie czytają, ewentualnymi konsekwencjami natury prawno-finansowej, - a co za tym idzie zniechęcenie ich do udzielania się w internetowych mediach społecznościowych.
Jak podaje portal internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/894625,acta-2-przyjete-platforma-krytykowna-za-poparcie-nowego-prawa  „Europosłowie powiedzieli "tak" ACTA 2. Platforma jest krytykowana za poparcie nowego prawa.  Parlament Europejski głosował nad przyjęciem dyrektywy o prawie autorskim w internecie. Jeśli przepisy wejdą w życie zmieni się m.in. sposób dzielenia się linkami w internecie. Na strony internetowe będzie nałożona też odpowiedzialność za treści publikowane przez użytkowników. Artykuł 11 mówi o wymaganiu licencji na cytowanie treści. Cytatem w tym przypadku jest już nawet tytuł internetowego artykułu. Portale takiej jak Facebook, Google, Twitter czy Wykop, nie będą mogły automatycznie zaciągać fragmentów tekstu, jeśli nie będą miały wykupionej licencji u wydawcy. W wyniku nowego przepisu, dzielenie się linkami nie będzie możliwe. Jedynie co będzie można wkleić np. na Facebooka to sam link url bez zdjęcia, tytułu oraz leadu. Opis ewentualnie trzeba będzie dodać samemu. W założeniu ma to przynieść dodatkowe pieniądze portalom informacyjnym i prasie, ponieważ każdy, kto będzie chciał ich zacytować będzie musiał wcześniej wykupić u nich licencję (…)”

Nie wdając się w szczegóły powiem krótko i otwarcie, że jest to już druga próba Donalda Tuska ocenzurowania Internetu, tym razem przeprowadzana pod osłoną Parlamentu Europejskiego. Pierwszą taką próbę Donald Tusk podjął w styczniu roku 2012, kiedy to, jako ówczesny premier rządu Platformy Obywatelskiej próbował przepchnąć przez sejm ustawy ACTA1. Jednakże polska młodzież szkolna i studencka wyszła wtedy masowo na tysiące ulic polskich miast i miasteczek, - i mimo blisko trzydziestostopniowych mrozów przez wiele dni protestowała pokojowo rzucając ostatecznie Donalda Tuska na kolana, który musiał wycofać się rakiem z proponowanych wtedy ustaw.
Wtenczas (w roku 2012) w notce pt. „
Uwaga studenci!!! Chcą was zrobić w konia!!!” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/387369,uwaga-studenci-chca-was-zrobic-w-konia , tak zagrzewałem polską młodzież do protestu:
„W roku 1968, gdy wybuchł studencki protest przeciw zdjęciu przez władzę z afisza mickiewiczowskich „Dziadów”, studenci nie dali się jednak nabrać. Mam nadzieję, że obecnie młodzież też nie da się zrobić w konia.
A więc, nie dajcie sobie podstępnie odebrać tego, co już wywalczyliście swym spontanicznym protestem, bowiem:
1.    W pokojowym proteście przeciw ACTA byliście wspaniali!!!
2.    Wznieciliście „powstanie styczniowe” Polski XXI wieku dające nadzieję na normalność.
3.    Wykazaliście ogromną odwagę, rozmach, siłę, potencjał intelektualny i zadziwiającą zdolność organizacyjną, lecz także radość życia, pomysłowość i wielką kulturę.
4.    Obnażyliście obłudę i bojaźliwie zachowawczą postawę Premiera Tuska, a także niemotę klasy rządzącej Platformy Obywatelskiej w zrozumieniu cyberprzestrzeni i problemów społeczności Internetu.
5.    Pokazaliście, że jest szansa żeby zmienić Polskę, na co wielu straciło nadzieję.
Ale już widzę, słyszę i czytam, że po otrząśnięciu się z szoku, ekipa rządowa Tuska szuka metod i sposobów, żeby Was wykolegować.  Dlatego:  
1.    Nie dajcie się sprowokować do burd i awantur.
2.    Nie dopuśćcie za żadne skarby, żeby Wasze dokonania zagospodarowali dla siebie cwani polityczni rutyniarze. Dlatego dokończcie swój protest sami! Bez pomocy polityków!!
3.    Zorganizujcie własne struktury, jak niegdyś „Solidarność”.
4.    Nie wchodźcie w żadne związki, bądź układy z partiami politycznymi, bo Was ograbią z pomysłów, które ogłoszą, jako swoje. Tylko to potrafią robić dobrze.
5.    Zaś, jak okrzepniecie organizacyjnie stwórzcie własną, niezależną konfederację, zrzeszenie, stowarzyszenie, bądź jakiś całkiem nowy ruch obywatelski, a może nawet partię stanowiącą całkowicie nową jakość polityczną.
6.    Działajcie wyłącznie własnymi siłami!
7.    Jak od zarazy strońcie od „życzących Wam dobrze” pośredników i doradców, szczególnie z kręgów Gazety Wyborczej, ale także Gazety Polskiej. Bo stać Was na samodzielność, gdyż w przeciwieństwie do skażonego komuną starszego pokolenia potraficie myśleć niezależnie!
8.    I pozostańcie na ulicy tak długo, by władza musiała się z Wami liczyć…”.

Lubię to! Skomentuj146 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka