0 obserwujących
369 notek
230k odsłon
  996   0

Bolszewicy bezczeszczą pamięć ofiar Katynia

 

Bolszewicy bezczeszczą pamięć ofiar Katynia w Piotrkowie Trybunalskim

 

Najprawdopodobniej 24 września, bolszewiccy wandale w Piotrkowie Trybunalskim zniszczyli tablicę oraz Dąb Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej — poświęcone pamięci zamordowanego w Katyniu ppłk. Edmundowi Margońskiemu.

Marmurowa tablica została wyłamana z podstawy i rozbita, a dąb jest częściowo zniszczony.

Tablicę tę odsłonięto a Dąb Pamięci poświęcony pamięci ppłk. Edmunda Margońskiego posadzono tuż obok Klasztoru Ojców Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim (na skwerze wewnątrz murów obronnych), zaraz po uroczystościach pod Pomnikiem Katyńskim w dniu 26 kwietnia 2009 roku. Organizatorem tego wydarzeni było Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak widać bolszewiccy wandale nie tolerują prawdy o bolszewickich zbrodniach na Narodzie polskim.[i] Informację o tym akcie bolszewickiego wandalizmu podał Jacek Klecel z portalu prokapitalizm.pl.[ii]

 

"Pomnik Tysięcy Polaków - wojskowych i cywili zamordowanych w Katyniu..."

W Piotrkowie Trybunalskim istnieje niewielka tablica "Pomnik Tysięcy Polaków - wojskowych i cywili zamordowanych w Katyniu i w więzieniach i obozach sowieckich w latach 1939-1956".[iii] Ten pomnik katyński w Piotrkowie, jest jedną z propozycji lokalizacji także i tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. W celu realizacji pomysłu tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy powołało Piotrkowie Trybunalskim społeczny komitet budowy tablicy, z posłem Antonim Macierewiczem na czele.

 

Agentura z WSI woli budować kosztowna pomniki sowieckim najeźdźcom

Jak pisze Jacek Klecel, o tej dewastacji patriotycznej tablicy została poinformowana policja. Jednak policja pod agenturalnymi rządami sowieckiej mafii w PO — nie ma żadnych sukcesów w odnajdywaniu sprawców wandalizmu pomników czy tablic upamiętniających polskich patriotów.

Bowiem PO-wskie rządy agentury z WSI — wolą budować kosztowne pomniki sowieckim bandytom i najeźdźcom z 1920 roku, a ich popleczniy z GWna zapalać świeczki na grobach bandytów Stalina mordujących polskich patriotów.

 

katyn_tablica2

 

katyn_tablica1

Zdjęcia tablicy Jacek Klecel prokapitalizm.pl 

Pomnik WiN w Lublinie zniszczony wcześniej przez bolszewickich bandytów M. Nowickiego z LBC.


[i] O niszczeniu polskich patriotycznych pomników przez bolszewików-stalinistów Michała Nowickiego zobacz moją notkę “Bolszewicka propaganda w PRL-bis o ‘Cudzie nad Wisłą’", http://salski.salon24.pl/153512,nowicki-poleje-sie-krew-ale-tego-nie-trzeba-sie-bac, o antypolskiej bolszewickiej propagandzie zobacz notkę Bolszewicka propaganda w PRL-bis o "Cudzie nad Wisłą", http://salski.salon24.pl/220959,bolszewicka-propaganda-w-prl-bis-o-cudzie-nad-wisla

[ii] Zob.: Zdewastowano tablicę katyńską, http://www.prokapitalizm.pl/zdewastowano-tablice-katynska.html

[iii] Zob.: PiS chce uczcić pamięć ofiar katastrofy tablicą, http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/582774,pis-chce-uczcic-pamiec-ofiar-katastrofy-tablica,id,t.html

Zob. także: Pamiętamy. Kłodzko, http://katyn-pamietamy-klodzko.blogspot.com/2010/05/pamiec-tworzy-tozsamosc-obchody-70.html

____________________

Program sadzenia dębów pamięci na 70. rocznicę Zbrodni katyńskiej

Już za kilka miesięcy 13 kwietnia 2010 roku będziemy obchodzić 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, rocznicę wymordowania przez NKWD na rozkaz Stalina ponad 21.000 oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej. Pod patronatem Prezydenta RP trwa program upamiętnienia Bohaterów, ofiar tej Zbrodni pn. ”Katyń.. ocalić od zapomnienia”

Celem Programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”  jest posadzenie 21.473 DĘBÓW PAMIĘCI na 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko. W Programie uczestniczą szkoły, ośrodki wychowawcze, drużyny harcerskie, urzędy gmin, starostwa powiatowe oraz inne instytucje i organizacje. Zwykle zgłoszenie do programu staje się impulsem do odszukania przez uczestników, np. uczniów placówki, śladów życia i często bogatej działalności „ich Bohatera” na rzecz wspólnego dobra mieszkańców powiatu czy gminy. Trzeba bowiem pamiętać, że rozstrzelani w Katyniu oficerowie zginęli także dlatego, że byli w ogromnej większości osobami o nieposzlakowanej opinii, cenionymi i szanowanymi za działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Zob. http://www.historia.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=393:program-sadzenia-dbow-pamici-na-70-rocznic-zbrodni-katyskiej&catid=82:rocznice&Itemid=459

—————————————————————————————————————

ZNISZCZONO TABLICĘ UPAMIĘTNIAJĄCĄ KATYŃ I SMOLEŃSK 28-09-2010 12:40

W Bielsku-Białej doszło do zdewastowania tablicy upamiętniającej mord katyński i ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

O sprawie zniszczenia tablicy poinformował poseł PiS Stanisław Pięta, milczała zaś policja, która już zajmowała się tym aktem wandalizmu. 
Dopiero po podaniu tego faktu do mediów przez posła PiS, rzeczniczka bielskiej policji Elwira Jurasz poinformowała, że sprawcy zniszczyli tablicę najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę. Straty oszacowano na około 8 tys. zł.

Pamiątkową tablicę odsłonięto 20 kwietnia w bielskim parku Słowackiego. 
Widniały na niej dwie daty: "Katyń 1940 - Smoleńsk 2010" oraz inskrypcja: "W hołdzie pomordowanym i ofiarom katastrofy lotniczej".

 

mem/"Rzeczpospolita"/"Polska the Times"

__________

za: http://www.niezalezna.pl/article/show/id/39472#comments

—————————————————————————————————————

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale