Blog
serendipity (dawniej *andy)
aandy
aandy niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący...
0 obserwujących 370 notek 192823 odsłony
aandy, 5 listopada 2010 r.

Film o Dziemieszkiewiczu ps. “Rój” na ekranach

1214 2 0 A A A

Film o “Roju” na ekranach już w marcu?

Takiego zdania są twórcy obrazu "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać". Opowiada on o powojennych losach Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. “Rój”, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Do chwili tragicznej śmierci w kwietniu 1951 roku, operujący w powiecie ciechanowskim, partyzancki oddział “Roja”, liczący zaledwie 20 osób, przez lata dawał się we znaki przedstawicielom komunistycznego aparatu represji, odbijając więźniów politycznych, napadając na posterunki KBW i MO, czy wykonując wyroki śmierci na czerwonych kolaborantach.

Reżyser filmu, Jerzy Zalewski ma nadzieję, że trafi on na ekrany kin 1 marca, tj. w dniu poświęconym pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. W zamyśle twórców, film jest adresowany głównie do młodych widzów.Ten film to oddanie sprawiedliwości i wielkie wyzwanie ideowe. Marzy mi się, aby młodzi ludzie zamiast podobizny Che Guevary nosili podobizny prawdziwych idealistów, gotowych poświęcić życie dla większej sprawy – takich jak „Rój” – powiedział Jerzy Zalewski w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej”. Konsultantem naukowym filmu był prof. Jan Żaryn. (Na podstawie: “Rzeczpospolitej”) Poniżej, sceny z filmu "Historia Roja czyli w ziemi lepiej słychać" - na planie filmu.

Konsultantem naukowym filmu był prof. Jan Żaryn.  

Poniżej, sceny z filmu "Historia Roja czyli w ziemi lepiej słychać" - na planie filmu

__________________

Powyższa informacja o filmie o bohaterze walk z bolszewickikmi bandytami po II wojnie światowej ukazała się na portalu Nacjonalista.pl — Portal Narodowo-Radykalny.

Zobacz patriotyczny blog prof. Jana Żaryna

 

Opublikowano: 05.11.2010 06:43.
Autor: aandy
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Lubi dużo czytać i wyrobić sobie własną opinię. Choć czasem, bez problemu, zgadza sie z opinią innych osób.

************************

Bardzo proszę, uwierzcie mi, że Polska może być nasza, że może być dla nas, że może być dla naszych dzieci. Bardzo proszę, uwierzcie mi, że możemy skończyć z tym łajdactwem, że możemy skończyć z tymi kłamstwami. W prawdziwie wolnej Polsce to łajdak powinien czuć strach, a zwyczajny, przyzwoity człowiek powinien mieć możliwość, żeby wychowywać dziecko i żeby mu bez trudu tłumaczyć, co to jest dobro, co to jest zło. Bardzo proszę, uwierzcie mi, że razem możemy tego dokonać.

— Jacek Sobala

************************

Dla socjalisty zabicie człowieka nie pasującego do Idei Człowieka jest nie tylko obowiązkiem, ale również aktem najwyższego humanizmu

— H. Kiereś, Trzy socjalizmy, Lublin 2002,

************************

Bronię mózgu. Tego z odmętów kosmogonii i tego mniejszego, mojego własnego. Marksiści chcą wyciąć mózg z człowieka i włożyć go do słoja z ideową formaliną ich wyłącznej produkcji.

-- Leopold Tyrmand, Dziennik, 1954

*************

Donos to ekstrakt komunizmu, a tajny współpracownik jest istotą totalitaryzmu.

-- Aleksander Wat

*************

Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty są: mord, rabunek, okrucieństwo oraz donos.

--bloger

*************

Dla nas, partyjniaków Związek Radziecki jest naszą ojczyzną, a granic naszych nie jestem w stanie określić, dziś są za Berlinem, a jutro na Gibraltarze.

-- Mieczysław Moczar, absolwent kursu NKWD, bolszewicki morderca oraz bandyta, przywódca komunistycznej bandy rabunkowej. Bandyta ten, jako szef UB w Łodzi ze szczególnym okrucieństwem osobiście torturował żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego.

*************

My sowieckimi kolbami nauczymy ludzi w tym kraju myśleć racjonalnie bez alienacji.

-- Tadeusz Kroński, przyjaciel Miłosza

*************

Trzeba zabić polską dumę, rozstrzelać patriotyzm.

-- Anatol Fejgin

*************

Jak trzeba było wieszać ludzi, strzelać do nich i topić ich w ustępach, to nikogo nie było. A teraz moich zasług nikt nie bierze pod uwagę. [w 1952 r.]

-- Jan Szostak, bandyta, współpracownik NKWD, szef UB w Augustowie, kat wielu polskich patriotów.

*************

Zaproszenie do Belwederu, nagrody, rozmowa z Bierutem. (...) Ekipa agentów potrzebowała na gwałt inteligencji, elity, czegoś co było w tej sferze odpowiednikiem obecnej nomenklatury. Co oferowała ta władza? Boską rangę, role demiurga. (...) Więc uczuli nagle, jak ster historii jest także w ich rękach, i że opłaca się nawet w jakimś sensie okłamywać ten zbełkotany naród, na który patrzyli z pogardą, na tę masę.

-- Zbigniew Herbert

*************

Próbowano ze mnie uczynić janczara komunizmu i jako 15-latek byłem takim janczarem. (...) Kiedy aparat władzy poddaje psychologicznym torturom dziecko, następuje szok. Tak też było ze mną. Pojąłem, że mam do czynienia z wrogiem, przed którym muszę uciekać, kryć się, bronić.

-- Henryk Grynberg

*************

Violence is not necessary to destroy a civilization. Each civilization dies from indifference to the unique values which created it.

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły.

-- Nicolas Gomez Davila

*************

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Określenie "faszysta" było przez lata używane przez bolszewickich politruków w ZSRS, a...
  • Już Orwell komentował w 1944 roku używanie określenia "faszyzm" przez propagandzistów...
  • @pandada napisał: "faszystowskie organizacje takie jak NOP i ONR deklarują przywiązanie do...

Tematy w dziale Kultura