0 obserwujących
369 notek
230k odsłon
  1232   0

Film o Dziemieszkiewiczu ps. “Rój” na ekranach

Film o “Roju” na ekranach już w marcu?

Takiego zdania są twórcy obrazu "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać". Opowiada on o powojennych losach Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. “Rój”, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Do chwili tragicznej śmierci w kwietniu 1951 roku, operujący w powiecie ciechanowskim, partyzancki oddział “Roja”, liczący zaledwie 20 osób, przez lata dawał się we znaki przedstawicielom komunistycznego aparatu represji, odbijając więźniów politycznych, napadając na posterunki KBW i MO, czy wykonując wyroki śmierci na czerwonych kolaborantach.

Reżyser filmu, Jerzy Zalewski ma nadzieję, że trafi on na ekrany kin 1 marca, tj. w dniu poświęconym pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. W zamyśle twórców, film jest adresowany głównie do młodych widzów.Ten film to oddanie sprawiedliwości i wielkie wyzwanie ideowe. Marzy mi się, aby młodzi ludzie zamiast podobizny Che Guevary nosili podobizny prawdziwych idealistów, gotowych poświęcić życie dla większej sprawy – takich jak „Rój” – powiedział Jerzy Zalewski w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej”. Konsultantem naukowym filmu był prof. Jan Żaryn. (Na podstawie: “Rzeczpospolitej”) Poniżej, sceny z filmu "Historia Roja czyli w ziemi lepiej słychać" - na planie filmu.

Konsultantem naukowym filmu był prof. Jan Żaryn.  

Poniżej, sceny z filmu "Historia Roja czyli w ziemi lepiej słychać" - na planie filmu

__________________

Powyższa informacja o filmie o bohaterze walk z bolszewickikmi bandytami po II wojnie światowej ukazała się na portalu Nacjonalista.pl — Portal Narodowo-Radykalny.

Zobacz patriotyczny blog prof. Jana Żaryna

 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura