seafarer seafarer
169
BLOG

Konferencja poświęcona morskiej flocie handlowej pod narodową banderą ...

seafarer seafarer Gospodarka Obserwuj notkę 10

image
Źródło/fot. UMG

24 kwietnia 2024 roku na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod auspicjami Uczelni z udziałem reprezentantów świata nauki, biznesu oraz gospodarki morskiej odbyła się konferencja pn. „Morska flota handlowa pod narodową banderą. Polską racją stanu!”.

Wydarzenie otworzył JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że: „ (…) dzisiejsza konferencja odbywa się w miejscu wyjątkowym, to jest na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, a zatem Uczelni, która jest armatorem trzech statków, pływających pod polską, biało-czerwoną banderą”. JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dodał również, iż ma nadzieję, że konferencja ta przyczyni się do realnych zmian oraz dalszej, merytorycznej dyskusji.

Następnie gości oraz uczestników powitał główny organizator konferencji kpt. ż. w. Tadeusz Hatalski, Wiceprzewodniczący Rady Rozwoju Polskiej Marynarki Wojennej i Handlowej. W części poprzedzającej obrady głos zabrał również przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju i Technologii Krzysztof Partyka, Radca w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w swoim wystąpieniu zwracając uwagę na problem konkurencyjności floty narodowej, jeśli chodzi o przeładunki w UE.

W czasie konferencji przypomniano o wzlotach i upadkach idei polskiej bandery,  zastanawiano się nad miejscem morskiej floty handlowej, w tym floty offshore wind, w rozwijającej się gospodarce morskiej. Poruszono również temat potencjalnych działań, które przyczyniłyby się do tego, aby uprawianie żeglugi pod narodową banderą stało się opłacalne, a flota handlowa stała się mocnym punktem gospodarki morskiej.

image

Źródło/fot. UMG

https://polska-morska.pl/2024/04/25/konferencja-poswiecona-morskiej-flocie-handlowej-pod-narodowa-bandera-w-murach-wydzialu-nawigacyjnego-umg/seafarer
O mnie seafarer

Konserwatysta zatwardziały :) W czasach pędzących zmian - zarówno na lepsze jak i na gorsze - tylko konserwatysta potrafi odróżnić jedne od drugich, wybrać te lepsze i być naprawdę nowoczesnym!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka