Tadeusz Hatalski
Navigare necesse est ….
50 obserwujących
444 notki
705k odsłon
4145 odsłon

Histeria z powodu ataku na ambasadora w Izraelu

Wykop Skomentuj237

Sprzedaliście Polskę Żydom – podobno krzyczy w Sejmie poseł Winnicki. Coś złego wisi w powietrzu - epatuje tytułem swojej notki popularny na Salonie bloger.  A dalej w tekście pisze - 'żeby zrobić Polskę na cacy ... wystarczy paru wziętych adwokatów nowojorskich i cicha zmowa znaczących banków będących w rękach rzeczonych górali [tzn. Żydów]'.

Z powodu, że jakiś izraelski pomyleniec zaatakował polskiego ambasadora w Tel Avivie podnosi się powszechna histeria. Polska jest zagrożona. Rząd chce sprzedać Polskę!

Bez przesady. Nikt Polski nie sprzedaje. Można by się uśmiechnąć pod nosem na taką egzaltację. Gdyby nie to, że takie słowa wypowiada poseł w Sejmie.

Z kolei popularny bloger wyciąga wniosek, że Żydzi są wszechmocni, że to wręcz jacyś nadludzie!!! Jak będą chcieli to są w stanie zniszczyć Polskę! Nie ekscytujmy się, nie ma w nich nic nadprzyrodzonego. Żydzi to normalni ludzie jak wszyscy inni na świecie. A ten Izraelczyk, który zaatakował ambasadora to jakiś pomyleniec albo polonofob.

I jeszcze słowo o tym ataku na ambasadora. Oczywiście taki atak, powinien spotkać się z ostrym protestem rządu. I rząd taki protest złożył a ambasador Izraela został wezwany w celu wyjaśnienia sprawy.

Z kolei winowajca powinien zostać surowo ukarany, przez izraelskie władze.

Ale trzeba znać miarę rzeczy i nie popadać w zbiorową histerię. W dzisiejszym świecie ataki na ambasady i ambasadorów zdarzają się bardzo często. Na dowód, kilka przykładów z ostatnich lat:
29 paź 2017 - Jak wynika z informacji "The Sunday Times", na rezydencję ambasadora Ryszarda Sarkowicza [w Irlandii] poleciały koktajle Mołotowa.
2 wrz 2017 - Do 19 wzrosła liczba poszkodowanych w domniemanych „atakach akustycznych” na ambasadę USA w Hawanie.
20 gru 2016 - ... co się wydarzyło w galerii sztuki, w której doszło do ataku. ... Rosyjski ambasador w Turcji zastrzelony podczas otwarcia wystawy w Ankarze.
26 lis 2015 - ATAK NA POLSKIEGO AMBASADORA W IRAKU …
14 paź 2012 - Szczegółowy i zarazem stawiający wiele znaków zapytania opis ataku na amerykańskiego ambasadora w Libii, do którego doszło na początku ...
14 wrz 2012 - Kilkutysięczny tłum demonstrujących muzułmanów zaatakował w piątek ambasady Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA w stolicy Sudanu, ...
11 lip 2011 - Zwolennicy prezydenta Syrii Baszara el-Asada usiłowali wedrzeć się na teren ambasady Francji w Damaszku

Wśród przytoczonych ataków na ambasadorów i ambasady są również dwa na polskich ambasadorów. Jeden w Irlandii i drugi, wcześniej w Iraku. A Polska przetrwała...

Z czego wniosek, że stanowisko ambasadora to nie tylko zaszczyt i reprezentacja swojego państwa. Z funkcją tą wiąże się również niebezpieczeństwo zagrożenia bezpośrednim i fizycznym atakiem.

Ale to nie znaczy, że od razu ktoś będzie Polskę sprzedawał czy też unicestwiał.

Wykop Skomentuj237
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka