6 obserwujących
422 notki
134k odsłony
  84   0

Dzień ponury i deszczowy na placu obok Ogrodu Saskiego

Smutno po niebie snują się czarne chmury
Smutno mży mżawka
Smutny Marszałek Piłsudski stoi na cokole ze schyloną  głową  i twarzą  skrytą za  opuszczoną na oczy maciejówką
Smutny plac Piłsudskiego na którym ustawiono tyle dużych namiotowych dachów , że Grób Nieznanego Żołnierza stał się prawie niewidoczny
Smutny red.Babiarz – komentator sportowy rozmawia z zatroskanym prof. Roszkowskim
Skrupulatny Jacek Kurski (ojciec dziadka z Wehrmachtu) zadbał,  żeby kamery nie pokazały nikogo poza  smutnymi najważniejszymi osobami w Państwie : Prezydentem , jego Żoną i  6-8 innymi smutnymi  panami i jedną smutną pękatą panią w czarnych  spodniach. .Kurski  postarał się  ,żeby nie można było zobaczyć Donalda Tuska na trybunie , a gdy składał wieniec i nie można było go nie pokazać kamerzysta odjechał zoomem na 100 m i widać było tylko sylwetkę ..
Smutny Prezydent ( pani Prezydentowa uśmiechnieta) wygłosił z głowy  smutne w treści i emocjach  przemówienie
Smutna bardzo była to uroczystość bo w istocie stała się  apelem poległych .Staraniem pomylonego Antka także  apelem 10 czołowych generałów WP poległych w bitwie powietrznej ( nowa hipoteza) pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku
Historia Europy nie  zna przypadku ,żeby w jakimś kraju obchody najważniejszego Święta Państwowego – u nas Dnia Odzyskania Niepodległości (Polonia Restituta) były tak smutne ,a władza eksponowała nie ludzi Czynu i Pracy , a  martyrologię i wątki w gruncie rzeczy dla Państwa wstydliwe bądź  żałosne. (głupotę rządzących , kłótliwość , katastrofy , powstania , nieudolność, bałagan).

Na szczęście był w Warszawie  Bieg. Narodowy – biegło podobno 15 000 szczęśliwych ludzi..
Jak wieść niesie w Polsce samorządowej  czyli gminnej i powiatowej obchody były radosne: : na rynkach i placach śpiewano pieśni patriotyczne ,organizowano gry i zabawy .
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka