sine sine
514
BLOG

Blef nieczynnego mecenasa?

sine sine Afera GetBack Obserwuj temat Obserwuj notkę 20

Portal naTemat opublikował transkrypt fragmentu nagrania rozmowy Czarneckiego z Hofmanem, który upublicznił chwilowo nieczynny obrońca bankiera, Roman Giertych.

Adam Hofman: On (Michał Krupiński - red.) jest zraniony bardzo po tym, co się stało. Z drugiej strony...

Leszek Czarnecki: Myślę, że wiesz... On niewiele może załatwić, żeby nie powiedzieć: nic nie może załatwić.

Hofman: Nie, on może pójść do Zbyszka i powiedzieć... (fragment niezrozumiały) ma takie konsekwencje, tak się to stanie, tak się to stanie. Na samym końcu będzie na ciebie, musisz wiedzieć, zanim te decyzje tam podejmujesz, używasz, musisz wiedzieć, jakie są konsekwencje. A ja jestem z systemu bankowego i wiem, jak to wygląda. Kropka. To może zrobić, a to jest dużo.

Nieznany rozmówca: Oni uznają tam po stronie PiS-owskiej, że jak ktoś coś wie o bankowości, to jest to Michał. A on ma to do siebie, że ładnie mówi.

Czarnecki: Ale wiesz, ja nie wiem, co tutaj specjalnie Ziobro ma do czynienia. Moim zdaniem bardziej nawet niż Morawiecki gdzieś tam, to są działania Glapińskiego i ewentualnie Morawieckiego, czy ja wiem, czy skutek ataków Ziobry...?

Hofman: No wiesz, to nie jest tak, że z jednego źródła to wiemy, tylko z kilku...

Nieznany rozmówca: Jak uznasz, że go ściągamy, to go tu w dwa-trzy tygodnie przywieziemy i pogadamy z nim. Jak uznasz... (fragment niezrozumiały), jak go użyć, nie? Bardzo formalnie czy nieformalnie?

Czarnecki: A nieformalnie, to znaczy jak?

Nieznany rozmówca: Formalnie jako doradca. A nieformalnie, to nie wiem...

Hofman: Rada?

Swoim starym zwyczajem Giertych zablefował. Mam smoka i nie zawaham się go użyć. Tylko czy rzeczywiście ma smoka? Na razie wygląda to tylko na „smoka cień”.

Ale efekt jest. Sąd po raz kolejny odroczył posiedzenie w kwestii aresztowania Czarneckiego.

https://natemat.pl/326949,mamy-stenogram-tasmy-hofmana-o-tym-byly-rzecznik-pis-mowil-z-czarneckim 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sad-odroczyl-do-21-grudnia-posiedzenie-ws-aresztowania-leszka-czarneckiego/v3grt8n,79cfc278 

sine
O mnie sine

Nic ciekawego

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka