7 obserwujących
272 notki
120k odsłon
  205   0

Kto odniósł pyrrusowe zwycięstwo? Film o outsiderze

Roma locuta, causa finita cieszą się niektórzy rodacy po dzisiejszej decyzji UE w sprawie powiązania budżetu Unii z praworządnością.

Ani to Roma, ani ona locuta, a causa na pewno nie jest finita.  

Trzeba trafu, że wczoraj wieczorem obejrzałem w HBO (kanał CINEMAX) pochodzący z ub. roku film Costy-Gavrasa „Dorośli w pokoju” (Adults in the Room).  

Opowiada on historię dramatycznych rokowań Grecji z UE sprzed kilku lat i jest oparty na wspomnieniach ówczesnego ministra finansów tego kraju i głównego negocjatora, Yannisa Varofakisa. Przeciwstawił się on demokratycznej i praworządnej elicie władców Unii, wywołując jeden z najbardziej spektakularnych i kontrowersyjnych konfliktów w jej historii. Jest to opowieść o władcach oderwanych od rzeczywistości, operujących schematami ekonomicznymi, ideologicznymi i politycznymi, które im wpojono, i które oni sami usiłują wpajać innym. Za wszelką cenę i przy użyciu wszelkich środków politycznych i proceduralnych, nie wahając się przed szantażem i groźbami. 

Przeciwko nim, w interesie własnej ojczyzny, ale i demokracji, staje outsider. Outsider przegrywa. 

Ale czy na pewno, czy przegrywa wszystko? Wreszcie, czy zawsze otsiderzy skazani są na przegraną?

Polecam Państwu gorąco ten film. Niestety, trzeba poświęcić mu aż dwie godziny uwagi i jeszcze zapłacić za to 25 PLN (VOD).  

Ale warto. 

https://player.pl/playerplus/filmy-online/dorosli-w-pokoju,190027


Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura