21 obserwujących
192 notki
340k odsłon
3431 odsłon

Portale organiczne

Wykop Skomentuj2

Jako dziecko nie potrafiłem zrozumieć dlaczego trzeba wierzyć w Boga, w Jezusa. Nie czułem w sobie żadnej wiary, jedynie ciekawość, nie rozumiałem na czym to polega.

 

Jako 6-latek żarliwie modliłem się o wiarę.
Po 30 latach zrozumiałem, że moja modlitwa została wysłuchana!

W tym prawdziwym świecie, którego cienie jedynie widzimy, tańczące na ścianach naszego więzienia, wiara jest tożsama wiedzy, światłu, miłości. Jednocześnie jest to jedyny klucz z tego więzienia. Dlatego też, jeśli ktokolwiek zbyt bardzo się nim interesuje, stanie się obiektem ataku systemu. Dosłownie.

"System" to realny twór, dysponujący bardzo szerokim wachlarzem broni. Podstawową jest umiejętność wywoływania złych emocji zaburzających obiektywne widzenie świata. Analizując swoje (a raczej odczuwane przez siebie) emocje muszę przyznać, że trzeba sporo pokory by przyznać, że coś takiego właśnie ma miejsce. Gdyby nie ta wiedza nie byłbym nigdy świadomy tego procesu, dlatego trudno tez się dziwić, że ludzie są nieświadomi takich możliwości.

Jaki jest cel Systemu? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba poznać największą tajemnicę naszego świata. Mianowicie to, że nie jesteśmy ani wolni, ani nawet świadomi podstawowych prawd. Jesteśmy eksperymentem. Jesteśmy hodowlą dla istot dla których nie istnieją ograniczenia świata 3D. Nie interesuje ich materia - ani "ziemskie sprawy". Interesuje ich energia, nasza energia. Jednakże potrzebują dla siebie przyswajalnej energii. Nie interesuje ich energia płynąca z altruizmu, ze zdobywania wiedzy, z kreatywności. Są zainteresowani negatywnymi emocjami. W celu ich wywołania, korzystają z tzw. "portali organicznych".

Wiedza o tym czym są "portale organiczne" należy do wiedzy zakazanej. Proszę mnie niee wyśmiewać w komentarzach, bo spodziewam się takiej reakcji.

Ludzkość nie jest jednorodna, wiadomo, mamy różne rasy, różne nacje, różne rodzaje osobowości, jednak coś mamy wspólnego. Tylko połowa ludzkości to ludzie w takim sensie w jakim to powszechnie rozumiemy. Druga połowa to właśnie "portale organiczne" - wg. Gurdżijewa, są to ludzie nie dysponujący wyższymi centrami świadomości. Inaczej, odarci z wszelkiej duchowości. Koncentrują się przede wszystkim na materialiźmie, dlatego też są bardzo przewidywalni - zawsze starają zachowywać się "racjonalnie" tzn. maksymalizować swój materialistyczny zysk, bez względu na inne okoliczności.

Wiedza ta podobno była już prezentowana przez Jezusa, ma swoje odbicie np. w przypowieści o dobrym plonie i plewach.

Zresztą poczytajcie sami, co na ten temat pisze Laura Knight-Jadczyk w swojej książce The Secret History of the World:

Powstaje pytanie: jeśli ojcowie młodego Kościoła wyeliminowali „prymitywny chiliazm”z Chrześcijaństwa, to co jeszcze wyeliminowali? Jak już wcześniej wspomniano, to co znamy obecnie jako Chrześcijaństwo, zgodnie z opinią wielu ekspertów to niewiele więcej niż zlepek wielu mitycznych przykładów motywu śmierci i zmartwychwstania boga. Bardziej niż cokolwiek innego odzwierciedla on dramat Tammuza pokrywając się w głównych aspektach z religią ówczesnych Egipcjan.

Co jest najbardziej odkrywcze, to fakt, że jedyne pisma współczesne czasom wczesnego Chrześcijaństwa, które poruszają tą kwestię zaznaczają, że są to „bulwersujące przesądy”. Co więcej, dzisiejsze Chrześcijaństwo opiera się na tych samych praktykach ludzi, którzy opatrzyli je nazwą „bulwersujących przesądów”. Tacyt donosi nam, że w czasach Nerona: 

Czy to przypadkiem, czy też zgodnie z planem cesarza - do końca nie wiadomo, gdyż każdy pogląd ma po swojej stronie zwolenników - nadeszła katastrofa, najbardziej niszcząca i przerażająca ze wszystkich dopustów ściągniętych na miasto przemocą ognia. …W owym czasie powstała była pogłoska, jakoby podczas gdy miasto płonęło, Nero stanął na swej prywatnej scenie i śpiewał o zniszczeniu Troi, porównując obecną katastrofę z antyczną... 

Aby ukrócić te plotki, Neron znalazł kozła ofiarnego i w najbardziej przerażający sposób ukarał tych znanych powszechnie jako Chrześcijan, grupę nienawidzoną z powodu ich skandalicznych praktyk. Założyciel tej sekty, Chrystus, został stracony za panowania Tyberiusza przez prokuratora Poncjusza Piłata. Na pewien czas powstrzymało to szkodliwe przesądy, ale ponownie odżyły, nie tylko w Judei, skąd pochodzi to zło, ale również i w Rzymie, do którego z całego świata ściągają wszelakie obrzydliwe i haniebne zwyczaje znajdując szerokie naśladownictwo.Pierwszych pojmano tych którzy się przyznawali; później w oparciu o ich informacje wielokrotnie więcej zostało skazanych, nie tyle jednak pod zarzutem podpalania, jak z powodu ich nienawiści wobec ludzkości.1

Pliniusz Młodszy, żyjący w latach ok. 61-113, wysłany został przez cesarza Trajana jako specjalny przedstawiciel do Bitynii - Rzymskiej prowincji w Azji Mniejszej. Jego zadaniem było utrzymywanie pokoju. Napotykając problemy związane z Chrześcijanami, Pliniusz napisał do cesarza pytając jak powinien z nimi postępować, opisując to co wiedział o ich religii: 

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale