Siukum Balala Siukum Balala
1341
BLOG

Pijane e - sanie z Michnikiem, Kurskim i Świętym Mikołajem

Siukum Balala Siukum Balala Obyczaje Obserwuj temat Obserwuj notkę 50

image

Wczoraj nas Polaków zelektryzowały dwie wiadomości. Pierwsza to orędzie do narodu Michnika i Kurskiego ( tego dobrego )

Druga to opętańczy lot na e - saniach Swiętego Mikołaja z Bieguna Północnego przez wszystkie kraje świata. Tak na marginesie to dziwię się, że administratorzy przestrzeni powietrznej poszczególnych krajów godzą się na takie loty osoby, o której wiadomo że ma problem z alkoholem. Bo niestety ma. 

Zespół naukowców pod kierownictwem dr Nathana Grillsa z Monash University w Melbourne przyjrzał się pracy Świętego Mikołaja obsługującego dzieci w strefie angielskojęzycznej. Raport opublikował British Medical Journal, wnioski są zatrważające i stawiają pod znakiem zapytania karierę Świętego Mikoła jako wychowawcy dzieci. 

Podstawowy zarzut to propagowanie tzw. boozing style of life czyli po prostu pijaństwa. Nie może być okolicznością łagodzącą fakt, że Santa Claus wykonuje bardzo stresującą pracę, ponieważ w ciągu 31 godzin musi objechać wszystkie strefy czasowe, odwiedzić 156 mln gospodarstw domowych i wręczyć ponad 700 mln prezentów. 

W anglosaskiej dobrej tradycji jest częstowanie miłego, niezapowiedzianego gościa kieliszkiem sherry, zwykle 25 ml. Ponieważ Santa Claus składa 1400 wizyt na sekundę to ilość wypitego sherry jest niewyobrażalna. I choć w Australii i Wielkiej Brytanii jest najwyższy limit alkoholu dla prowadzących pojazdy ( 0,7 promila ) to i tak ten limit jest przekroczony nad ranem o 47 mln razy. 

Oczywiście mamy tu do czynienia ze złamaniem reguł Highway Code czyli tutejszych przepisów Kodeksu Drogowego. Również pod przepisy Highway Code podpada następne wykroczenie Santa Clausa, który mimo że porusza się saniami z prędkością 1600 km/s, jak twierdzą świadkowie, nigdy nie zapina pasów ani nie zakłada kasku. Ilości gazów cieplarnianych wytwarzanych przez renifery podczas takiej szalonej jazdy nie zdołano ustalić. Na szczęście wczoraj, jak twierdzą swiadkowie podróżował e - saniami, do baterii których, wdzięczne afrykańskie dzieci wydobyły odpowiednią ilość kobaltu. Nie udało się ustalić jaki tytuł prawny do wykonywania swoich obowiązków posiada Święty Mikołaj, a było to sprawą kluczową dla ustalenia stopnia winy ponieważ podczas wykonywania obowiązków dopuszcza się on łamania przepisów BHP.

Nie wiadomo czy prowadzi on własną działalność gospodarczą jako tzw. "samozatrudniony" czy może jest jedynie podwykonawcą i pracuje na czyjeś zlecenie. W pierwszym przypadku wchodzenie na komin bez zabezpieczeń zagrożone jest mandatem w wyskości 300 funtów, gdyby był pracownikiem na kontrakcie takie łamanie przepisów bezpieczeństwa w skrajnym przypadku ( np. wypadek ze skutkiem smiertelnym ) zagraża pracodawcy karą 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywną 3000 funtów. Taką samą karą jest zagrożone bezsensowne zjeżdżanie po ośnieżonych dachach. Oczywiście przekroczony jest łączny dobowy czas pracy jak i naruszone są zasady współżycia społecznego ( krzyki hooo!-hooo!-hooo! kwadrans po północy ) Jednak przysłowiowym gwoździem do trumny Świętego Mikołaja  było odnalezienie plakatu reklamowego z 1931 roku, na którym reklamuje papierosy " Lucky Strike " i twierdzi że paląc je jest naprawde lucky, twierdzi również wbrew oczywistym faktom naukowym, że papierosy mają zbawienny wpływ na gardło. Sporo tego jak widać.

Z analizy trasy podawanej na bieżąco przez flightradar wynika, że Święty Mikołaj - prawdopodnie z powodu zaostrzenia, przez pisoski reżim przepisów o wykroczeniach drogowych, pominął nasz kraj. Dlatego ja się zniecierpliwieniu i irytacji Michnika z Kurskim ( tym dobrym ) nie dziwię. Rodacy zróbmy coś, aby za rok i do nas mógł zawitać Święty Mikołaj. Ludzie niczego innego nie pragną. Chcą przywrócenia państwu godności. Chcą powrotu do demokracji, chcą praworządności i respektu dla zasad Unii Europejskiej. Chcą szacunku dla wszelkich mniejszości, dla kobiet, a dla dzieci szkoły bez narodowej i katolickiej indoktrynacji. Chcą ratować swe oszczędności i rozliczyć oligarchię, która ukradła im kraj. 

Rodacy ! Zróbmy coś aby w IX Święta Bożego Narodzenia i do nas zawitał Święty Mikołaj na swoich e - saniach. Aby i na naszej ulicy był " prazdnik " 


Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości