Blog
Gryzmoły
Siukum Balala
Siukum Balala Jestem człowiekiem
123 obserwujących 1491 notek 2015054 odsłony
Siukum Balala, 18 kwietnia 2017 r.

Mister Jekyll & Mystery Hyde zgwałcili Rozmaitości

877 38 0 A A A

image


Nie mam wątpliwości, że żyjemy w czasach tyle ciekawych co i zabawnych. To, że są ciekawe i zabawne to żaden wyróżnik. Dawniej też bywało i ciekawie, a nawet bardziej zabawnie niż dziś. Wyróżnikiem naszych czasów jest to, że wszystko pędzi, mało kto może za tym wszystkim nadążyć. Przemieszczanie się osób i towarów, idei, komunikacja między ludźmi, zmiana obyczajów,  to wszystko jest tak szybkie, że aż oszołamiające. Kiedyś też istniały różnice pokoleniowe, pokolenie dziadków bardzo często nie nadążało za wnukami, często jedni i drudzy hołdowali innym nawykom, a nawet obyczajom, ale wszyscy tkwili w tych samych rygorach ograniczeń i możliwości technicznych człowieka. Dziś jest inaczej. Dziadkowie nie potrafią zrozumieć dlaczego wnuczek tak masuje kciukiem tego smartfona, co to jest takiego ? to jakieś szaleństwo, obłąkanie. A to tylko wszystko w jednym: gazeta, książka, telewizor, radio, aparat fotograficzny, kamera, książka, magnetofon, telefon, maszyna do pisania, a nawet urządzenie diagnozujące pracę serca, które tak bardzo przydałoby się dziadkowi. Czy można  za tym wszystkim nadążyć ? albo weźmy pod lupę wzrost zawodowej sprawności chirurgów z Bangkoku, dzięki którym linia podziału ludzkości nie jest już tak prosta jak kiedyś : chłop - baba. Tego stary człowiek nie pojmuje, nie nadąża za tym. Pojawiają się dzięki tajlandzkim chirurgom chłopy, które nie są babami, ale też nie są i chłopami. Baby, które nie są babami, ale też i nie kobietami. Kobiety, które z wyglądu są chłopami - bo nic się z tym nie dało zrobić, oraz chłopy wyglądające jak piękne kobiety. Także osobniki mające " dla każdego coś miłego " od pasa w górę niczego sobie kobietka, a od pasa w dół kawał samca. Tak więc nie dziwmy się starszym osobom. Za tym wszystkim nie nadążają nie tylko starsi, ale i zwyczajowa tytulatura. Jak zwracać się do takiej osoby ? pan, pani, panienko ? Mrs, Ms, Mr ? Miło mi donieść, że bank w którym i ja trzymam pieniądze podjął się rozwiązania tej palącej kwestii. Działająca w banku HSBC grupa " gender equality " wymogła na władzach banku wprowadzenie nowej tytulatury. Trzy grzecznościowe zwroty używane np. w korespondencji bankowej z klientami są niewystarczające. Może jakaś pani nie czuje się panem, a pan panią, może ktoś czuje się tym lub tym, albo ktoś nie czuje się ani tym, ani tym. Dlatego w banku HSBC wprowadzono dodatkowe tytuły doprecyzowujące stan faktyczny. Stare, zacofane Mr, Mrs, Ms pozostawiono -  jeszcze jakiś czas się przyda.

Weszły określenia uzupełniające, spośród których klienci mogą wybrać sobie nowe, najbardziej im odpowiadające :

Mx - skrót od mix ( płeć mieszana )

Msc - skrót od miscellaneous - rozmaitości ( płeć mieszana )

Mre - skrót od mystery - płeć pozostająca nieodgadnioną tajemnicą

Pr - skrót od person - osoba nie życzy sobie określania płci.

Msr - połącznie miss i sir - osoba czuje się i tym i tym.

Ind - skrót od individual

Dodatkowo wprowadzono

Sai - będzie używane w azjatyckich filiach banku.

Ser - będzie używane w filich południowoamerykańskich.

Co określają Sai i Ser nie mam pojęcia, ale zbadam to.

Zgodnie z oświadczeniem wydawcy Oxford Dictionary nowe określenie trafią do najnowszej edycji słownika.

Czyż nie żyjemy w czasach zabawnych ? Wyobraźmy sobie, że i w polskich oddziałach HSBC wprowadzono nową tytulaturę, jakiż piękny dialog - między kierownikiem działu  kredytów, a klientem - byłby możliwy

 

- Witam pana, proszę niech pan spocznie panie Kowalski

- Czy pani, aby sprawdziła dane mojego konta ?

- Nie, a czy coś się zmieniło ?

- Tak, w ubiegłym miesiącu złożyłem Formularz Identyfikacji Płciowej

- Rzeczywiście mam to wprowadzone. Pr. Kowalski. Poprawię na wszystkich dokumentach, to nie problem.

- Zgadza się

- Zatem Person Kowalski mam dobre wieści. Mamy wszystkie konieczne dokumenty i wniosek do podpisu. Pierwsza transza kredytu powinna spłynąć na konto Person w przyszłym miesiącu.

- Świetnie

- Będziemy jeszcze potrzebować danych z USC, że Person Kowalski pozostaje w związku małżeńskim z panią Kowalską.

- Wie pan co, musimy się wstrzymać do przyszłego miesiąca. Jesteśmy w związku partnerskim. Nasz związek, od jakiegoś czasu przeżywa dość poważny kryzys. Moja partnerka poleciała na dwa tygodnie do Bangkoku i mam bardzo poważne podejrzenia, że wróci jako Rozmaitości Kowalski.

- To żaden problem Person Kowalski. Jak się sytuacja wyjaśni proszę przyjść z partnerem/ką i wypełnić stosowny wniosek dotyczący identyfikacji płciowej.

Dostosujemy dokumenty do stanu faktycznego i uruchomimy kredyt.

- Super, dziękuję pani, że to tak szybko i sprawnie poszło.

- Ależ Person Kowalski !

-Uuups ! Przepraszam nie zauważyłem tabliczki z nazwiskiem. Jeszcze raz przepraszam Mystery Żurek.

 

No i co pisiaki ? łyso wam, że trzymam pieniądze w takim postępowym banku. Wy pewnie trzymacie forsę w Kasie Stefczyka. Oj ! nieprędko tam się coś zmieni. Chyba, że nowoczesna.pl wygra wybory, zapanuje powszechne braterstwo, a ministrem d/s płci i stosunków między braćmi i siostrami zostanie prof. Hartman.

 

PS. Niemający nic wspólnego z treścią notki tytuł " Mister Jekyll & Mystery Hyde zgwałcili Rozmaitości " to hipotetyczny tytuł z kroniki kryminalnej w The Sun, jaki przeczytamy w 2047 roku.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • booking to dobra stronka, a auto na dowóz tylko na autoeurope.co.uk...
  • Ale ześ się uparł na te ronda, choc to swietny patent i na pewno ma wpływ na zmniejszenie...
  • dobre, nigdy nie spotkałem " nałkowca " choc wlasciwie nie, bo moja pani od polskiego była...

Tematy w dziale Rozmaitości