Blog
Gryzmoły
Siukum Balala
Siukum Balala Jestem człowiekiem
111 obserwujących 1415 notek 1857301 odsłon
Siukum Balala, 9 czerwca 2017 r.

Komunikat Episkopatu w sprawie księdza Sowy

1265 71 0 A A A


imageWarszawa 09.06.2017 

   
                                     Komunikat Episkopatu Polski 

W związku z wywiadami prasowymi udzielanymi przez księdza Kazimierza Sowę, duszpasterza parafii czerskiej, w których to wywiadowany twierdzi, iż udzielił sakramentu chrztu dzieciom większości prominentnych członków Platformy Obywatelskiej, wzywa się rodziców tych dzieci do natychmiastowego utwierdzenia ważności sakramentu. Sprawa ma związek z upublicznieniem tzw. " Taśm Sowy księdza Sowy " Istnieją bardzo mocne przypuszczenia, że mogło dojść do nieprzyjęcia się chrztu świętego, co może skutkować jego nieważnością.


Zgodnie z prawem kanonicznym utwierdzenie ważności sakramentu przeprowadza się poprzez trzykrotne zanurzenie dziecka w wodzie święconej. Dowodami na nieprzyjęcie się sakramentu może być prychanie - poddanego próbie wody - dziecka, bądź wyraźny zapach siarki w łazience. Oba objawy mogą występować razem lub osobno. W przypadku stwierdzenia odoru siarki należy uruchomić procedurę nr 134/2 PGNiG i powiadomić administrację osiedla. Wydzielanie się odoru siarki może być spowodowane niedrożnością przewodów wentylacyjnych, bądź uszkodzeniem piecyka gazowego typu " Junckers " ( nie tego, ten wydziela woń alkoholu )


W przypadku stwierdzenia przez osobę uprawnioną,  drożności przewodów wentylacyjnych  i sprawności piecyka gazowego, można przyjąć z całą pewnością, iż odór siarki jest rezultatem nieprzyjęcia się sakramentu chrztu świętego udzielonego przez księdza Kazimierza Sowę. Dzieci starsze, już posługujące się mową, mogą podczas próby wody mamrotać bezustannie dwa słowa powszechnie uznane za obelżywe i dwa słowa neutralne, których to słów członkom  Episkopatu w dokumencie sygnowanym in gremio, podawać się nie godzi. Formuła mamrotana przez dzieci podczas próby wody zostanie podana w załączniku nr 1 do niniejszego komunikatu i sygnowana przez świeckiego pracownika Episkopatu.


Po stwierdzeniu występowania u dziecka któregokolwiek z objawów tj. odór siarki, odgłos paszczą i mamrotanie należy natychmiast udać się do najbliższej parafii celem uzgodnienia terminu powtórzenia ceremonii udzielenia sakramentu chrztu świętego. Zgodnie z decyzją hierarchii kościelnej we wszystkich parafiach zamieszkiwanych przez prominentnych członków PO zostanie uruchomiona procedura fast track, która pozwoli na udzielenie sakramentu chrztu w najszybszym, możliwym czasie  - bez konieczności dodatkowych, wymaganych prawem kanonicznym procedur.  

                                        Członkowie Episkopatu Polski 
  
                                    Podpisy nieczytelne, a niektóre czytelne    Załącznik nr 1 
   Chwost, zupa i kamieni kupa
       
        Podpis czytelny

Opublikowano: 09.06.2017 20:40. Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 20:41.
Autor: Siukum Balala
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Jakaż szkoda,że zabrakło tej notki kiedy pan Bronek stwierdził : W czasie wiosennych powodzi,...
  • Widzisz, a ta posowiecka mierzwa chce coś na tej tragedii ugrać. Zbydlęcenie kompletne
  • Tak i czynił będę, a czy internet 3G też się liczy, bo na jeziorach o lepszy trudno

Tematy w dziale Rozmaitości