175 obserwujących
1868 notek
2974k odsłony
1828 odsłon

Jak drzewiej nad Wisłą football fetowano

Wykop Skomentuj93

image

A ja tam kibicuję " Nieznanym bohaterom Gazety Wyborczej " Tu podczas Olimpiady w Berlinie. 


No i mamy kolejną wojenkę. Tym razem futbolową. To żaden precedens, bo historia odnotowała już takie wojny. I to całkiem poważne. Mnie chodzi o naszą prywatną, naszą nadwiślańską wojnę futbolową. Okazuje się, że michnikowy zaciąg kompletnie pozbawiony jest dystansu do świata, do zdarzeń wg niego niepojętych, do sportu i polityki. Ale czy można się temu dziwić kiedy na przestrzeni zaledwie 6 lat ( zakres pamięci leminga to 7 lat ) funduje się lemingowi tak skrajne oceny tego samego zjawiska ? Przecież on to powinien pamiętać ? To dystans zaledwie 6 lat !!

Głosy prasy polskiej przed i podczas trwania w Polsce Mistrzostw Europy AD 2012 

Gazeta Wyborcza - " ... w największe sportowe spektakle – igrzyska, mundiale i Euro – ludzkość zabawia się ponad sto lat, ale Polska nie zorganizowała żadnego. Ba, dużego turnieju futbolowego nie gościł żaden kraj byłych demoludów. Jesteśmy z Ukrainą pierwsi, Euro 2012 symbolicznie podsumowuje proces wydziwigania się z komunistycznej zapaści " 

Redaktor naczelny „Polityki” - „Euro 2012 to także największa operacja wizerunkowa nowej Polski, w której, chcąc nie chcąc, uczestniczyć będzie bezpośrednio spora część naszego społeczeństwa: organizatorzy rozgrywek i stref kibica, wolontariusze, hotelarze, taksówkarze, kelnerzy, kierowcy, kibice reprezentacji, przechodnie. Przecież Euro to jest narodowa impreza. Ma być naszą wizytówką. I przy tej okazji powinna być na masową skalę reklamowana w takich telewizjach, jak właśnie BBC czy CNN. Przecież ich programy, ich reklamy oglądają setki milionów ludzi. Ktoś w rządzie mógłby pomyśleć, żeby promować Polskę jako nowoczesny, zmieniający się kraj” 

... i dalej niezawodna „Gazeta Wyborcza " na swoim ulubionym koniku - " Piłka nożna to piękna gra, jest wyprana z ideologii. Żąda rywalizacji według jasnych reguł, wynagradza długotrwały wysiłek treningu. I stanowi pretekst, by choć na chwilę zjednoczyć ostro podzielonych – w czasie gry nawet lud smoleński i ci, którzy zdradzili o świcie, będą mieli wspólne marzenia " 

Newsweek Polska, wstępniak redaktora naczelnego " Teraz fajna Polska "  

 " Nie mielibyśmy tego święta gdyby nie ukraiński bogacz, który według ludowych podań kupił od UEFA odpowiednią ilość głosów. Pozdrawiam w tym miejscu pana Surkisa i mu dziękuję " ( ! ! ! jakaż piękna pochwała korupcji w ustach dzisiejszego obrońcy państwa prawa i konstytucji ) 

 " Nowoczesne stadiony, gościnni mieszkańcy, piękne dziewczyny, a do tego 

rozpływające się w ustach pierogi i żur” – tak wyglądała wówczas Polska 

" Wszyscy jesteśmy drużyną narodową " 

16 czerwca 2012 - lanie spuszczone przez Czechów - " Polacy nic się nie stało ! Polacy nic się nie stało ! " 

Co zostało dziś z tej atmosfery ukochana dziatwo karmiona mlekiem z piersi Michnika ? 

" Nic nie zostało ! Polacy, nic nie zostało ! " 


Jandy jeno ból i jęk się niesie nad losem opłakanym naszej umęczonej Ojczyzny

 " Ja mówię o polskich kibicach, którzy przy byle sukcesie dostają irracjonalnego obłędu i manię wielkości, ja tego nie mogę słuchać. Zwycięstwo jest dla mądrych, gdybyśmy zwyciężyli, to nie dałoby się wytrzymać już dalej w tej euforii zwycięstwa " 

Wykop Skomentuj93
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport