14 obserwujących
193 notki
163k odsłony
2375 odsłon

Kali kradnie to dobrze, ale źle, jeśli ktoś okradnie Kalego

Wykop Skomentuj64

Szanowni Państwo,

Powoli zaczyna kruszyć się ten monolit, zwany Zjednoczoną Prawicą. Wewnętrzna walka buldogów pod dywanem trwa. Ziobrzyści jawnie podnoszą głowy i mówią ustami min. Wójcika, że jego partia będzie dalej zgłaszać postulaty ideologiczne. Czyli jedyny prawidłowy pogląd na prawicy, to musi być pogląd zgodny z Ordo Iuris, która to organizacja ma wielki wpływ w partii pana Ziobry. Pan Kanthak oficjalnie chwalił się swoim zaangażowaniem w pracach z tę organizacją, która domaga się faktycznie klerykalnej Polski.

Faktycznie Polska za rządów obecnej władzy pod pewnymi względami jest na czele państw Europy Zachodniej. Nigdy nie spotkałem się w żadnym demokratycznym kraju by jakaś władza ustawowo wprowadzała abolicję za przestępstwa urzędnicze, i to ma być związane z pandemią. Zawsze podstawą rządzenia w państwie demokratycznym jest działanie każdego szczebla urzędników na podstawie prawa i w jego granicach. I nie ma żadnego usprawiedliwienia dla działań bezprawnych czy dotyczy to zwykłego urzędnika, czy dotyczy premiera polskiego rządu. Może nie byłoby aż takiego zdziwienia w społeczeństwie, gdyby nie byli zamieszani w taką działalność najwyżsi urzędnicy w Polsce. To w Ministerstwie Zdrowia były dokonywane transakcje na zakupy sprzętu medycznego w dosyć dziwnych okolicznościach. I zapewne te działania również podlegałyby pod tę ustawę. A to już wygląda nie tylko groteskowo, ale byłoby to sprzeczne z podstawową zasadą sprawiedliwości społecznej. W polskim kk jest artykuł dotyczący stanu wyższej konieczności, ale PiS wymyślił zupełnie coś aberracyjnego – PiS  chce ustawowo usankcjonować łamanie prawa.

Wojewódzki Sąd Administracyjny swoim wczorajszym wyrokiem całkowicie oskarżył obecnego pana Premiera o działalność poza prawną w związku z działaniem pana Premiera dotyczącym przygotowania wyborów prezydenckich w maju. Te wybory, jak stwierdził Sąd, byłyby niezgodne z prawem i nie byłyby to wolne i równe dla wszystkich wybory. Również nie byłyby tajne. To straszne oskarżenie urzędującego Premiera. Tego jeszcze nie było od odzyskania przez Polskę niepodległości. Co prawda ten wyrok nie jest prawomocny, ale jest to już wyrok sądowy, który został przez Sąd uzasadniony. Sędziowie zgodzili się z zastrzeżeniami złożonymi przez Rzecznika Praw Obywatelskich, który ten pozew sądowy złożył. A, co mówią przedstawiciele rządzącej Zjednoczonej Prawicy? Ci ludzie to bagatelizują, chociaż trudno się ich stanowisku dziwić, jeśli już w Polsce rządy prawa zakończyły się kiedy SN wydał decyzję w sprawie KRS i sędziów nominowanych przez tę organizację sędziowską. Ta decyzja wydana była przez trzy połączone Izby SN. Jednak ten wyrok nic nie znaczył dla rządzących, podobnie jak wyrok NSA w sprawie ujawnienia list poparcia dla członków nowej KRS. PiS prawo traktuje na zasadzie Kalego; Kali kradnie to dobrze, ale źle, jeśli ktoś okradnie Kalego.


Wykop Skomentuj64
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka