42 obserwujących
713 notek
868k odsłon
  4088   6

Red. Warzecha o RCB

Zmagający się ze skutkami moralnego wzmożenia redaktor Łukasz Warzecha był łaskaw opublikować na Salonie24 wpis poświęcony RCB. Oczywiście RCB powinien puszczać tylko alerty a nie jakąś propagandę. Dodatkowo sytuacja obecnie jest rozświetlona przez aferę szczepionkową: nakupili tyle szczepionek że wystarczy ich na 10 dawek dla każdego dorosłego u nas chyba. A zaszczepiła się połowa i to 2 dawkami. Co zrobić z resztą nadmiarowych szczepionek? Nie musimy ich brać ale i tak musimy zapłacić za nie. Afera ta obciąża zarówno Kaczyńskiego jak i Morawieckiego, w których świadomości zawierano kontrakty. Nikt nie spytał się wtedy po co nam tyle szczepionek? Gdzie był wtedy prof. Horban i inni? Co mają do powiedzenia teraz na ten temat? Jakieś antyszczepy kwestionowały te zakupy na necie tylko. Gdzie byli funkcyjni reżimowi?


Tak się kończy moralne wzmożenie. W sensie wałkiem bo nas wydoili. Sprawa skończy się arbitrażem w którym nie mamy żadnych szans. Sankcji na Fajzera nie nałożymy bo reżim USA kolejny raz przywoła nas do porządku. Co ciekawe to już kolejna taka akcja: przy okazji ptasiej grypy czy jakiejśtam też tak wydoili jakieś państwa. Taką informację podali dzisiaj w Saloniku Politycznym Ziemkiewicza, gdzie był też wspomniany red. Warzecha. W każdym bądź razie jeśli ktoś opiewa Wrzesień 1939 czy Powstanie Warszawskie to jest groźny, bo podobne poczynania nam zafunduje:

https://www.salon24.pl/u/lukaszwarzecha/1222934,jak-manipuluje-rcb,2

I pora to zrozumieć. Z drugiej strony opozycja musi po raz kolejny zmienić stanowisko o 180 stopni, bo jeszcze niedawno opiewała szczepionki i ganiła reżim PiS za szurowość. Czy dostali jakieś frukta za to, czy może za frajer totalni operują? Ciekaw jestem jak się skończą te szczepionki. Ja na pewno 3 dawki nie wezmę. A teraz ad rem:

II

Tezy propagandy ruskiej były rozmaite. Pod ostatnią moją notką pojawił się jeden koleś z głupawymi komciami ale go już zdjęli. Typowe troll konto: świeże, bez wpisów, z agendą. Wniosek jest taki, że jestem w sferze zainteresowania ruskiego FSB które przerażone jest twórczością mą. Ale wracając do tez:

- przywileje dla Ukraińców jak bezpłatne przejazdy pociągiem: przyjechał do nas człowiek wyczerpany, głodny, po przebyciu pieszym 30 kilometrów. Dostał ciepłą zupę, może nawet kiełbaskę. Szczoteczkę do zębów dostał w jedną rękę bo nie ma nic a teraz ma swoją szczoteczkę chociaż. W drugą rękę dostał bułkę na drogę i dla takich ludzi kupno biletu jest poważnym problemem bo nie mają pieniędzy. W sensie polskich złotych ale i kaski w ogóle. I tu PiS się zachował na medal bo puścił wszystkich aby mogli dojechać na miejsce zakwaterowania, a nie wprowadził jakiś durnych biurokratycznych procedur które by zwiększyły korki na granicy. I tu się kanalie moskiewskie przypierniczają. Co za gady.

- podobnie mamy tu podróże komunikacją miejską.

- Dalej PESEL. Opowiadanie że PESEL umożliwia głosowanie w wyborach co jest durnotą. PESEL ułatwia podjęcie pracy i rozliczenia podatkowe, czyli będziemy mieli kasiorkę z podatku dochodowego płaconego przez Ukraińców.

- Dalej bogate auta ukraińskie. Jakby na bogatych bomby nie leciały. Popatrzcie sobie na filmy z Buczy i Irpienia: ile tam jest fajnych domków zniszczonych. Bogate auto ukraińskie nie korzysta natomiast z bezpłatnych biletów kolejowych.

- Korzystać może z bezpłatnego ZOO. Nosz kurna matki mogły zająć czymś dzieci, zabrać je do ogrodu zoologicznego i przespacerować się.

- Fryzjer: szwagier żony kuzyna usłyszał od brata, że teściowa świekry była u fryzjera i tam Ukrainka chciała darmową farbę itp. Takie pseudoopowieści z czynastej ręki.

image

- Ukraińcy wszystko chcą za darmo ogólnie.

- Czołgi T-72 powinny zostać w kraju bo się Putinowi robi gorąco pod zadkiem.

- Jawne wrzutki z kont zamkniętych przez Fejsbunia: Zełeński uciekł z Kijowa, Ruscy wszystko zajęli. Konta prowadzone przez KGB białoruskie i FSB rosyjskie. Słowem bolszewia.

Kto ma jeszcze jakieś wrzutki to niech wrzuci w komciach.


III

Co do tez zawartych we wspomnianym RCB to potwierdzam, że były one głoszone przez rosyjską propagandę. Sęk w tym że to jest prawda ale nie cała. Jeśli wskażemy, że winą za te niedogodności ponosi Rosja bo nikt jej nie kazał atakować Ukrainy, która se siedziała w Kijowie i nie wadziła nikomu. A teraz pokrótce o owych punktach:

1. Polski rząd przyjmuje uchodźców z Ukrainy, aby przypodobać się USA i UE.

UE na pewno nie bo jest ona przeciw uchodźcą z Ukrainy bo są to prawdziwi uchodźcy: kobiety, dzieci, starcy uciekający przed wojną do pierwszego kraju bezpiecznego czyli do nas. Dlatego UE nie chce dawać na nich pieniędzy i traktuje wrogo.
Przyjmujemy ich zaś bo jesteśmy stroną w konflikcie jako zagrożeni sowiecką inwazją.

Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka