42 obserwujących
715 notek
870k odsłon
  2769   1

Co tam panie w popkulturze?

Musiało dojść do wojny aby Eurowizję wygrała jakaś normalna piosenka i normalny zespół/twórca. O czym to jest właściwie? Właściwie jest o matce czyli temat niepoprawny i nietrendy. Muzycy się stylizują na kozaków czyli wątki historyczne wprowadzają:
https://youtu.be/Z8Z51no1TD0


Ale się gównoburza zrobiła przy okazji bo Ukraińcy nie dali nam punktów a my im daliśmy. To jest taka patologia jak konkursy dla dzieci z głosowaniem. Rodzice mobilizują jak największą liczbę krewnych i znajomych żeby głosowali na ich pociechę. Nikt się jakością pracy nie kieruje. W takich sytuacjach muszę postawić pytanie dlaczego na ich dziecko mam głosować skoro inne mają ładniejsze prace? I się obrażają i mam spokój.

Wzmożenie jest spore z którego mam bekę. Nawet notka na Salonie24 jest. Minister przeprasza. Ale paranoja. Zespół Kalush Orchestra zwrócił się o pomoc dla Azowa i Mariumpola i Azowstalu. I to powinien być główny temat rozważań tzw. Europy i eurokratów: ratunek dla Mariumpola. I opozycja nasza powinna jakieś pomysły przedstawić skoro jest taka mądra i chce przejąć władzę. Pisiory wiadomo nic nie wymyślą bo to pisiory i tylko czołgi wysłali, ale Budka z Biedroniem, Tuskiem, Leszczyną, Gasiuk-Pihowicz, wsparci Timmermansem i Gujem od razu powinni rozwiązanie zaproponować i to skuteczne. W ten sposób przekonają do siebie elektorat i wygrają wybory. Budka to tylko umie palnąć że Izbę Dyscyplinarną trzeba zlikwidować.

Dawno nie było nic o kulturze więc teraz uzupełniam. Artysta, niejaki Madis, wydał płytę:

https://youtu.be/p0iWpRSf3xg


Jest on nazywany niekiedy Zenkiem Jarre. To tyle o muzyce, przechodzę do trailerów:
II Trailery

Pojawił się trailer 3 sezonu Orville:

https://youtu.be/G982GjpWZDU


Tak powinien wyglądać trailer serialu gwiezdnowojennego: latają po kosmosie i się biją. Dlatego teraz tzw. trekkerzy będą pozdrawiać się słowami „niech moc będzie z wami”. Beka bo Mercer rzuca ten zwrot na odwal się co jest parodią Gwiezdnych Wojen, gdzie z namaszczeniem wypowiadają. W Łotrze 1 np. Serial ten przeniósł się na platformę Hulu która jest własnością Disneja. Jak odniesie sukces to K. Kennedy go wykończy zakulisowymi intrygami, bo ona robi raczej badziewie w Lucasfilmie. I na tle Orville Lucasfilm wypada blado. Wyszedł kolejny trailer serialu Kenobi. I jak to wygląda? Jakieś prymitywy, gdzie tam wojny w kosmosie są? Ludzie lubią mieczyki świetlne to dajmy dużo mieczyków świetlnych. Filmy bez mieczyków się nie podobają, chociaż Mandalorianin sezon 1 się przyjął. Będzie Vader to się sprzeda. Retconować mają pojedynki Vadera i Kenobiego. Wygląda to siermiężnie:

https://youtu.be/TCooHOswSu4

I jest to produkcja z cyklu Kennedy kontratakuje (Kathleen Kennedy kontratakuje czyli KKK czyli wszystko jasne). Szefowa LucasaFilma próbuje odzyskać pozycje utracone po fiasku sekłeli na rzecz Favreau i Filoniego. Zobaczymy. Oczywiście siedzą w epoce przed Nową Nadzieją bo nic specjalnego się wtedy nie może wydarzyć. Epoki po sekłelach nie ruszają świadomi swojej klęski. Czemu nie ma dalszego ciągu przygód Rey? Są jacyś chętni na nie? No właśnie.

Na co przepalają budżet w nie wiem. Trailer Kenobiego nie ma startu do trailera Orville. Disneju wstydź się cały: i frakcjo Favreau i frakcjo Kennedy. Favreau powinien wrócić do korzeni orvilowych jeśli chce ocaleć. I odrzucić sekłelozę.

III Spoilery

Star Trek Discovery 4 sezon. Nie oglądałem tego, tylko jeden odcinek. Odeszli z Netflixa więc nie katuję się tym czymś. Na Amazonie Primie jest za to Star Trek Picard sezon 2. Oglądałem to zbyt nieuważnie aby dać kompletną recenzję. Mamy do czynienia z chaosem, dłużyznami, fatalną fabułą. Przypominam że w finale 1 sezonu wykończyli Picarda na śmierć i zamienili go androidem. Ale w 2 sezonie wyraźnie zapomnieli o tej egzekucji i Picard jest człowiekiem a nie PseudoPicardem. Można się długo znęcać nad tym serialem ale zachowali podstawowe zasady działania Q. Q knuje intrygę wielowarstwową jak to on chcąc zmusić Picarda do odwalenia czarnej roboty. W TNG odstawił cyrk z procesem ludzkości aby uwolnić meduzę np. I tak to działa dlatego jednak serial ten oceniam na plus. 1 sezon balansował na granicy ale fatalne zakończenie zepchnęło go pod kreskę. 2 sezon rzutem beretem wyszedł nad kreskę. Oni tam mają chyba jakiegoś gościa który pilnuje żeby nie wyszło za dobrze. Inaczej się tego nie da wytłumaczyć co się tam odwala. W 3 sezonie ma się pojawić załoga Enterprajsa z TNG. Rychło w czas się pokapowali że przygody tej ekipy ludzie chcą po latach oglądać a nie jakiś randomów. Gdzie jest policja czasu się pytam? Więcej nie zdradzę poza informacją, że zakończenie ratuje sezon. Został syn Q jednak który występował w Vojadżerze chyba? Q był osobnikiem dziwnym jednak na tle swojej rasy.

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura