42 obserwujących
715 notek
870k odsłon
  1533   6

Lend Lease

Faktycznie możemy zostać przegranymi tej wojny bo kto u nas kombinuje jak tu zostać wygranym? Jest jakaś komórka która kombinuje jak tu wyjść na plus? No nie ma. A samo to nie przyjdzie z siebie tylko trzeba zaplanować i wywalczyć. Niemcy niech tam wyjdą na minus i Rosja a my i Ukraina na plus. Tymczasem pisowcom takie rozumowanie jest obce. Oni chcą cierpieć za miliony a lepiej będzie, jeśli to miliony będą cierpieć za nas. Takie mają jakieś zacięcie destrukcyjne.

Tymczasem Erdogan pokazuje, jak trzeba kombinować. Sprzedaje bayraktary Ukrainie z jednej strony a z drugiej stawia żądania w związku z przyjęciem Finlandii i Szwecji do NATO. I teraz będzie faza negocjacji i coś se wyszarpie. Faza negocjacji to urągania, kombinacje, deklaracje, żądania. I w końcu jest dil i sprawę zamykamy. Tego u nas nie rozumieją że wszystko to co się powiedziało w czasie negocjacji jest ważne w czasie negocjacji, a potem nie. Roztrząsają jak tamte mogły tak nawyzywać i takie postulata postawić. Niesłusznie. Erdogan sobie wywalczy F 35 i coś tam jeszcze raczej. Z drugiej strony od ruskich tez coś dostanie i tak se będzie żył.

II

Lend Lease jest wstępem do otwartego zaangażowania w wojnę tak jak to było w czasie Wojny Światowej Drugiej. Teraz Ukraińcy mają dostać rakiety przeciwokrętowe aby odblokować export zboża Morzem Czarnym. USA chce chyba wytłuc ruską Flotę Czarnomorską w portach. Nie mając floty ruszysty nie potrzebują bazy w Sewastopolu i mogą w sumie przenieść siedzibę Floty Czarnomorskiej na Kamczatkę. Wysyłają oni w rejon walk czołgi T 62. Są one archaiczne jednak:

https://twitter.com/Witek99624689/status/1529452608645173248

Ukraińcy zaś w końcu dostaną Abramsy (używane) i trzyletni plan szkolenia na nich przerobią w półtora miesiąca. Tak przypuszczam. Artylerią dostaną i wyrzutnie rakiet bliskiego zasięgu. Twarde im też wyślijmy w tej sytuacji aby zrobili latem porządną kontrofensywę. T 72 w porównaniu z T 62 to potęga. Nie wiadomo czy jest jakaś amunicja do T 62 w ogóle. Wycofanie T 55 okazało się jednak naszym błędem bo w takich okolicznościach powalczyłyby jeszcze po naszych modernizacjach.

image

Mówi się już o F 16 dla Ukrainy. Generalnie Ukraińcy dostawać będą coraz więcej broni mogącej wykończyć ruskich. I ciśnienie na wykończenie Putina będzie tak wielkie, że doprowadzi do interwencji wojskowej Zachodu, czyli nas. Koncepcja Kaczora sił pokojowych była zatem słuszna i zostanie zrealizowana.

Zwróćcie też uwagę na uruchomienie przez USA swoich aktywów w Niemczech. Tam media zaczęły lżyć rząd, co jeszcze do niedawna było niemożliwe. Reżim tamtejszy z łatwością był w stanie zablokować krytykę. A tu nie. Kształtuje się sojusz USA-Anglia-Polska-Ukraina-Szwecja-Finlandia-Rumunia-Czechy-Bułgaria-Turcja. Sojusz o silnym ostrzu antyrosyjskim. Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania etc. nie boją się Rosji w ogóle ( w odróżnieniu od ZSRS, którego się jednak bali). Nie liczą się z możliwością sowieckiej okupacji i będą starały się te kraje chronić Rosję, aby jej straty były jak najmniejsze. No zobaczymy.

III

Chwała obrońcom Mariumpola. Ukraińcy mają teraz swoje Westerplatte. Mam nadzieję, że wrócą do domów. Mariupol może zostać odbity do końca roku. I tu pojawia się kwestia strategiczna: czy prowadzić ofensywę w Donbasie i na Krymie aby wyzwolić te prowincje spod okupacji, czy może raczej iść na północ, na Kursk aby potem wymienić zajęte tereny: ruskie dostaną Kursk, Wołgograd (Stalingrad), Twer, Leningrad w zamian za Donieck i Sewastopol? Trzeba tu rozważyć wszystkie za i przeciw aby skutecznie poskromić moskala.

Na koniec tradycyjnie mixy TikToków przedstawiam:

https://www.cda.pl/video/1083161226

https://www.cda.pl/video/1083160954

https://www.cda.pl/video/10759822a2

https://www.cda.pl/video/10698733f5

PS: Gebert wyleciał z Wyborczej, Lis z Newsweeka. O sytuacji wewnętrznej kiedy indziej. 

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka