0 obserwujących
88 notek
182k odsłony
  118   0

Rostowski - bohater Sierpnia 80

Nie, ten tytuł to nie żart.

Jak donosi TVN24.PL, ekonomiczny guru Peter Schiff, który przepowiedział kryzys napisał artykuł o naszym ministrze, Jacku/Janie Vincent'cie Rostowskim.

Jak podaje tvn24 "Peter Schiff nie może się nas nachwalić" oraz że "Rostowski wie jak smakuje socjalizm", gdy jako "produkt ruchu Solidarności, Rostowski zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie ze sobą centralne planowanie w gospodarce. Widział to już wcześniej i wie jak to się kończy".

I w tym momencie zdębiałem. Może ktoś mi poda jakieś nieznane fakty z życia Pana Jacka/Jana Vincenta, ale nie przypominam sobie by on miał coś wspólnego z ruchem Solidarności w latach osiemdziesiątych. W oryginale autor wybitnie pisze, że chodzi mu o Solidarność, "która sprzeciwiła się Polskiej Partii Komunistycznejw latach 80-tych", czyli nie chodziło o tzw. "drugą Solidarność".

Pan Rostowski, który jak słyszeliśmy podobno dopiero od paru lat jest posiadaczem dowodu osobistego, urodził się, wychował i ukończył studia w Anglii. To żaden zarzut, ale uniemożliwiło mu to tym samym bycie "produktem Solidarności".

Taki sam z Pana Jacka/Jana Vincenta produkt Solidarności, jak ze mnie dziecko Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie.

Jak na wielkiego guru to trochę wpadka, bo to może sugerować, iż nie tylko o samym Panu Rostowskim nie ma pojęcia, ale i może także o reformach (?), które On powprowadzał, a które tak Peter Schiff chwali.

I ja nawet jestem w stanie to zrozumieć, w końcu Zachodniak bez wiedzy o Polsce, któremu nie chciało się nawet sprawdzić kto rządził Polską przed 1989 (bo skoro pisze z dużych liter, to znaczy, że mysli, że to oficjalna nazwa). Dziwi mnie jedno, że TVN24 te bzdury puszcza, że chociaż nie wytnie tego kawałka o Solidarności, będącego ewidentną bzdurą.

Chyba, że ktos ma w tym swój cel - ot, dorobić trochę mitu i legendy Solidarnościowej naszemu zacnemu ministrowi? Taki historyczny PR.

Nie wiem, ale jest to dość komiczne.

A swoją drogą. Schiff pisze, że (cytuje w oryginale) "multi-year program of deregulation has been a boom for small business". Zaliczam się do small-businessu (nawet bardzo small) i ciekawi mnie czy może ktoś coś słyszał o takowym programie.

social.
tutaj oryginał:

http://www.marketoracle.co.uk/Article16524.html

a tu TVN

http://www.tvn24.pl/-1,1638567,0,1,prorok-kryzysu-polska-gospodarka-to-nie-zart,wiadomosc.html

 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale