0 obserwujących
115 notek
27k odsłon
551 odsłon

Uwaga!!

Wykop Skomentuj


Kancelaria Prezydenta RP przy współpracy z Caritas Polska oraz inicjatywa solidarni z Gruzją organizuje kolejny konwój z pomocą humanitarną. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - to dni, w których w sposób szczególny powinniśmy pomyśleć o innych.

Sytuacja w zrujnowanych wioskach gruzińskich położonych w tzw. strefie buforowej jest nadal tragiczna. W zbombardowanych i spalonych domach koczują ludzie. Brakuje im żywności, ciepłej odzieży, koców, ale także piecyków – kuchni, na których mogliby ugotować ciepłe posiłki, naczyń czy pozostałych niezbędnych przedmiotów codziennego użytku. Dorobek życia tych ludzi przepadł w wyniku bombardowań oraz podpaleń i rabunków. Dramatyczną sytuację ludności cywilnej potęguje zbliżająca się zima oraz ciągły stan zagrożenia wywołany nocnym ostrzałem wiosek.

W związku z tym zwracamy się z apelem do samorządów, organizacji pozarządowych, ludzi dobrej woli o pomoc. Postarajmy się, aby mieszkańcom regionu Shida Kartli nie zabrakło chleba na świątecznym stole, a na twarzach żyjących tam dzieci zagościł uśmiech.

Kontakt: Małgorzata Gosiewska, Koordynator Akcji „Pomoc Gruzji”
tel. (0-22) 695-20-60, 0-721-800-736
mail mgosiewska@prezydent.pl

 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale