24 obserwujących
1478 notek
670k odsłon
  206   2

Nowomowa totalnych, szczególnie tych z PO

Nowomowa

Wg. Wikipedii nowomowa to język obowiązujący w fikcyjnym, totalitarnym państwie Oceania, przedstawionym w powieści Rok 1984 (1949) George’a Orwella.

Oto kilka przykładów nowomowy: np. ustawa o kapitale zagranicznym w polskich mediach.

Ustawa przewidywała, że właścicielem telewizji czy radia działającego na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc. PAD odmówił podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Jeżeli spojrzymy na Niemcy i Francję, to procent podmiotów zagranicznych jest jeszcze mniejszy. Dlaczego PAD podjął taką decyzję? Powiem szczerze nie wiem.

Nazwana nowomową totalnych jako „ Lex TVN” ale de facto dotyczyła wszystkich podmiotów medialnych.

Inną ustawą którą zawetował PAD była ustawa nowelizująca Prawo oświatowe nazwaną przez totalnych w celu zohydzenia tej ustawy „ Lex Czarnek”.

Min. Czarnkowi chodziło o to, żeby kurator miał wpływ na to, jakie organizacje pozarządowe będą miały wstęp do szkół.

Innym przykładem nowomowy PO zwłaszcza Budki jest przekaz, że Polska jest izolowana przez kraje zachodnie w czasie gdy w ubiegłym tygodniu w Polsce była vice Prezydent USA Harris, w poniedziałek szef CIA, a w piątek do Polski ma przyjechać Prezydent USA Biden.

O tour PMM w ostatnim czasie i spotkanie z kilkunastoma premierami rządów europejskich i bardzo dużej aktywności ministra Raua spotkaniach i rozmowach nie wspomnę.

Wydaje mi się że takimi osobami jak :Adamowicz, Belka, Biedroń, Kalinowski, Miler, Cimoszewicz, Kohut, Buzek, Róża coś, tam, coś tam, Spurek pogardza się nawet w lewacki PE, ale dopóki są pożytecznymi idiotami i głosują przeciwko Polsce, są tolerowani, później zostaną kopnięci w d…..

Nowomową, jest mityczna nigdzie opisana praworządność, którą suflują polscy zdrajcę lewakom z PE, a ta „praworządność” służy do walenia niczym pałką Polski.

Nie chcę się rozpisywać bo przykładów na nowomowę jest mnóstwo, mam nadzieje, że komentatorzy o ile się tacy znajdą przytoczą inne przykłady.


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale