11 obserwujących
146 notek
90k odsłon
  810   0

POliczek w "państwie prawa"

skoro Platforma obiecała wycofanie z agresywnej retoryki, to nie ma wyjścia - trzeba się zbroić. no bo przecież coś czego jedynym celem jest przetrwanie przy korycie, coś co absolutnie nie może istnieć bez agresji - to coś nie skaże się na samozagładę.

dlatego 10 listopada w czasie MEGA OBCIACHU (ta nazwa ma być oczywiście zmieniona wg blogera carcajou) należy spodziewać się eskalacji przemocy, która zapewni Tuskowi pretekst do zdecydowanego ograniczenia demokracji i wdrożenia retoryki wojennej znanej nam z grudnia 1981 roku. dlatego też, aby uniknąć obrażeń, które spotkały np. ŚP. Jana Klusika chciałem zaproponować kilka legalnych zabezpieczeń pozwalających na skuteczną ochronę tkanek miękkich i organów wewnętrznych, a nawet głowy.

 

najpopularniejszym i najłatwiejszym w zastosowaniu jest karwasz. różne rodzaje karwaszy można kupić w sklepie sportowym lub kolekcjonerskim albo wykonać samemu - nie jest to zbyt trudne. polecam ten typ ochraniacza ze względu na ogólnie znany fakt, iż przy odrobinie wprawy można osłonić nim głowę swoją lub bliskiej osoby i uciec w bezpieczne miejsce nawet podczas ataku kijem bejsbolowym.

poniżej przykład karwaszy bitewnych ze skóry bydlęcej o grubości ok. 5mm z przyszytymi skórzanymi grubymi 5mm płytkami utwardzanymi np. w pokoście lnianym (łączna grubość karwasza 8-10mm), które mogą być wiązane przeplatanym rzemieniem lub linką RPP 2mm:

są też karwasze bitewne wzorowane na stalowych karwaszach wschodnich wykonane ze skóry ok. 5mm (dodatkowo utwardzane np parafiną lub woskiem), które doskonale chronią całe przedramię wraz z łokciem.

wyżej wymienione ochranicze - nazwijmy je umownie "historyczne" - są dość sztywne oraz ciężkie, dlatego ci których na to stać mogą preferować drogie, ale bardziej poręczne sportowe wersje:

można też zainwestować w dobrą, choć drogą ochronę przeciwko nożownikom - czyli kevlarowy zarękawek z otworem na kciuk o długość 46 cm (KMA18), który można zamówić i nabyć w sklepach BHP. dla pewności można założyć dwa - jeden na drugim:

bardziej zapobiegliwi mężczyźni mogą też zaopatrzyć się w dostępne w większości sklepów sportowych suspensoria - taka ochrona umożliwi im przede wszystkim osłanianie innych bez zbytniej obawy o własny komfort ;)

 

na koniec, aby uciąć drobne złośliwości i przesadne interpretowanie chrześcijańskiej uległości przypominam:

  • strzeżonego Pan Bóg strzeże - choć nie jest to cytat z Biblii, a raczej staropolskie przysłowie ;)
  • nadstawianie drugiego policzka wg. "kazania na górze" miało sens podczas bezwzględnej okupacji rzymskiej, gdzie każdy opór był krwawo tłumiony - w cywilizowanym państwie prawa każdy Chrześcijanin ma obowiązek obezwładnić i  zatrzymać  przestępcę.

powodzenia w wytrwaniu cało do wyborów :)

 


PS.

przy okazji polecam książkę: "Jak radzić sobie z przemocą. Sztuka samoobrony za pomocą Kazania na górze", autor: Jonathan During, wydawca: Księgarnia św. Wojciecha, rok wydania: 2008r.

 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale