0 obserwujących
8 notek
16k odsłon
1230 odsłon

Nowe "dowody" smoleńskie (?)

Wykop Skomentuj58

Od czasu do czasu pojawiają się "dowody smoleńskie", które z wielkim hukiem są szeroko publikowane i "udowadniają" ... errrmmm, co ?  No właśnie, co?  Nowym dowodem jest nagranie rozmów Tupoleva z wieżą w Smoleńsku nagrane przez Łotyszy.  Ja się bardzo cieszę z tego nagrania, bo rozważałem kiedyś "co wiemy na pewno?" - nagrania z Tu-154, skoro przyszły z rąk rosyjskich, do tej kategorii nie należą.  Czy raczej są kwestionowane ... Teraz mamy takie dowody:

1) Nagranie Łotyszy między Tu-154, a wieżą - sensacja

2) Zdjęcia satelitarne przekazane przez Amerykanów odkryte na nowo - sensacja

Czekam teraz na jakieś konkrety - co jest w tych nagraniach o czym nie słyszeliśmy?  Berczyński mówi, że komisja Millera "zignorowała część" - no to posłuchajmy ...

Co na tych zdjęciach jest czego nie widzieliśmy?

Na razie operujemy w sferze PODEJRZENIE = DOWÓD, no więc zamiast tego sprawdźmy, czy coś w tych informacjach jest czy nie.  Albo PODEJRZENIE przerodzi się w DOWÓD, albo trzeba je odrzucić.

Do tej kategorii dodałbym jeszcze

3) Słynne zdjęcie BOR-wca "z raną postrzałową w głowie"

Tu również mamy podejrzenie, które jest "dowodem" na zbrodnie.  Skoro znamy ofiarę (jeśli konkretny BOR-owiec nie jest znany, to nie było ich z byt wielu), to czemu nie udowodnić z całą pewnością i nie preprowadzić ekshumacji ciała tej osoby?  Albo PODEJRZENIE przerodzi się wtedy w DOWÓD, albo zostanie odrzucone i nie trzeba będzie sobie zawracać więcej tym głowy.  Mamy okazję znaleźć ważny dowód na zbrodnie.... Więc na co obecne władze jeszcze czekają?

 

P.S. Co do zdjęć satelitarnych od Amerykanów, to z krążących informacji wynika, że są zdjęcia z 9 kwietnia jak i 10 kwietnia.  Te pierwsze są bardzo istotne, bo potwierdzają, że brzoza jeszcze stała 9 kwietnia (jest notka S FLORES na ten temat).  A po katastrofie Amerykanie z pewnością sfotografowali cały rejon bardzo dokładnie. Te drugie są ważne bo:

a) były zrobione kilka godzin po katastrofie

b) potwierdzają, że brzoza była ścięta, a więc to by obalało teorie o ścięciu przez Rosjan brzozy w nocy po katastrofie

Co ciekawe Niezależna pisząc o nich *nie pisze* żeby brzoza była ścięta 9 kwetnia, ani żeby stała 10 kwetnia po katastofie - jaki z tego wniosek?

Wykop Skomentuj58
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka