Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands znów zwycięskie! Są w półfinale. Fot. EPA/Ian Langsdon

Iga Świątek niezmordowana. Kolejny mecz na French Open

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Iga Świątek niemal od początku czerwca gra codziennie na paryskich kortach Rolanda Garrosa. Spotkania w singlu - w poniedziałek awansowała do ćwierćfinału - przeplata z meczami w parze z Bethanie Mattek-Sands. Wtorkowy pojedynek w deblu poszedł im wyjątkowo gładko.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands w walce o półfinał debla grały z Chorwatką Dariją Jurak i Słowenką Andreją Klepac. Mecz rozpoczął się tuż przed godziną 14., a chwilę po 15. było już po wszystkim. Polka i Amerykanka pewnie pokonały swoje rywalki 2:0 (6:3, 6:2 w setach).

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands znów zwycięskie! Są w półfinale

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands są już w półfinale. Na czwartek zaplanowano ich mecz z rozstawionymi z numerem. 2 Czeszkami Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą. Pokonały one we wtorek swoje rodaczki - bliźniaczki Karolinę i Kristinę Krejcikove.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands ledwie dwa dni wcześniej rozegrały morderczy pojedynek. Rozstawione na 14. pozycji podejmowały liderki - Tajwankę Su-Wei Hsieh i Belgijkę Elise Mertens. Polsko-amerykańska para Świątek dała się pokonać w pierwszym secie dopiero po tie breaku (5:7). W drugiej partii to one były górą, wyrównując stan meczu (6:4).

O wszystkim miał zdecydować trzeci set. Pojedynek był niezwykle wyrównany, ale w końcówce do faworytki były o krok od zwycięstwa. Świątek i Mattek-Sands obroniły aż siedem piłek meczowych! Ostatecznie wygrały gema i w kolejnym dobiły zrezygnowane rywalki. Mecz trwał ponad 3 godziny i 11 minut!

Iga Świątek bryluje także w singlu. W środę ćwierćfinał

Iga Świątek dzień później walczyła o ćwierćfinał w singlu. Podejmowała rok młodszą Ukrainkę Martę Kostjuk, która wcześniej wyeliminowała Sofię Kennin. Choć mecz nie był łatwy, Polka wygrała 2:0 i utrzymała niesamowitą serię 11 wygranych meczów z rzędu na French Open bez straty seta. W środę zmierzy się z niespełna 19-letnią Greczynką Marią Sakkari.