Roland Garros. Iga Świątek w meczowym maratonie. Fot. EPA/Ian Langsdon

Roland Garros. Iga Świątek w meczowym maratonie

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Iga Świątek miała ledwie dobę na odpoczynek po meczu z Aneta Kontaveit. Po wyeliminowaniu Estonki i awansie do najlepszej „16” French Open, Polka walczyła w parze z Bethanie Mattek-Sands o awans do ćwierćfinału debla. Po morderczym pojedynku dopięły swego. Awans w deblu wywalczyła też Magda Linette!

Iga Świątek w parze z Amerykanką były rozstawione na 14. pozycji. Ich rywalki - Tajwanką Su-Wei Hsieh i Belgijką Elise Mertens to najwyżej notowany duet w turnieju. Pierwsza ma na koncie trzy wielkoszlemowe zwycięstwa w deblu, druga zwyciężała dwa razy.

Roland Garros. Maraton Igi Świątek. Ponad 3 godziny walki o ćwierćfinał

Faworytki napotkały jednak solidny opór ze strony polsko-amerykańskiej pary. Świątek i Mattek-Sands dały się pokonać w pierwszym secie dopiero po tie breaku (5:7). W drugiej partii to one były górą, wyrównując stan meczu (6:4).

O wszystkim miał zdecydować trzeci set. Pojedynek był niezwykle wyrównany, ale w końcówce do faworytki były o krok od zwycięstwa. Świątek i Mattek-Sands obroniły aż siedem piłek meczowych! Ostatecznie wygrały gema i w kolejnym dobiły zrezygnowane rywalki. Mecz trwał ponad 3 godziny i 11 minut!

Roland Garros. Świątek walczy również w singlu. Linette w ćwierćfinale!

W kolejnej rundzie zwyciężczynie zmierzą się albo z reprezentantkami Tajwanu Hao-Ching Chan i Latishą Chan (nr 6.), albo z Chorwatką Dariją Jurak i Słowenką Andreją Klepac (nr 11.).

O ćwierćfinał gry podwójnej walczyły także Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera. Ich rywalkami były rozstawione z numerem 10. Czeszka Lucie Hradecka i Niemka Laura Siegemund. Oba sety wygrała para polsko-amerykańska, ale w obu panie grały na przewagi. Mecz zakończył się wynikiem 7:6 (7-5), 7:6 (7-5). Rywalkami pary Linette-Pera będzie zwycięski duet z pojedynku wyjaśni Anastazja Pawluczenkowa/Elena Rybakina - Nicole Melichar/Demi Schuurs.

Magda Linette w sobotę odpadła z rywalizacji singlistek, przegrywając z Ons Jabeur 1:2. Iga Świątek wygrała tego samego dnia swój dziesiąty mecz we French Open z rzędu. 20-latka w poniedziałek powalczy o ćwierćfinał z Ukrainką Martą Kostiuk.