Rosyjski okręt miał wpłynąć na polskie terytorium. MON: Fake news!

Korweta Stoikij na Bałtyku, 2018 / autor: Mil.ru, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons
Korweta Stoikij na Bałtyku, 2018 / autor: Mil.ru, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons
Rano pojawiły się doniesienia sugerujące, że po wodach terytorialnych Polski może pływać rosyjski okręt. Dementi przyszło ze strony Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Polskie systemy nie wykryły takiej aktywności.

Jako nieprawdziwą Ministerstwo Obrony Narodowej określiło w sobotę informację, jakoby rosyjska korweta przekroczyła polskie wody terytorialne.

"Fake news! Stwierdzone zobrazowanie naruszenia polskich granic morskich w komercyjnym systemie jest nieprawdą. Informacja tylko i włącznie jednoźródłowa i niewiarygodna. Nasze systemy obserwacyjne nie potwierdzają takiego zdarzenia" - napisało na Twitterze MON.

Rosyjski okręt miał pływać niedaleko Helu

Onet napisał, że informacja o wkroczeniu na polskie wody terytorialne okrętu należącego do rosyjskiej marynarki wojennej obiegła w sobotę rano media społecznościowe.

Według portali nawigacyjnych, śledzących jednostki na całym świecie, korweta "Stojkij" rosyjskiej marynarki wojennej w nocy z piątku na sobotę weszła na polskie wody terytorialne (około 5 km od Helu). Informację na ten temat udostępnił na Twitterze Mariusz Marszałkowski, dziennikarz portalu Biznes Alert.

Onet podał, że obecnie przy nabrzeżu w Gdyni zacumować ma około 40 jednostek z 18 krajów, które biorą udział w międzynarodowych manewrach wojskowych NATO Baltops. Manewry potrwają od 6 do 18 czerwca.

Czytaj dalej:

KJ

Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo