Ryszard Terlecki. Fot. PAP
Ryszard Terlecki. Fot. PAP

Burza po słowach Terleckiego o Cichanouskiej. Marszałek Sejmu: „Wyjaśniam oburzonym...”

Redakcja Redakcja Białoruś Obserwuj temat Obserwuj notkę 163
Terlecki odniósł się do swojego wcześniejszego wpisu o Cichanouskiej.

W czasie gdy polski rząd upomina się w Europie o wsparcie dla wolnej Białorusi, Swiatłana Cichanouska zgadza się brać udział w mityngu opozycji, która w Polsce nie uznaje wyniku demokratycznych wyborów - napisał wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Polecamy:

Jarosław Kaczyński: Sezon na spanie się skończył

Terlecki zły na Cichanouską. Poszło o Campus Polska Trzaskowskiego

Terlecki "wyjaśnia oburzonym"

Terlecki w piątek wieczorem we wpisie na Facebooku odniósł się do swojego wcześniejszego wpisu na Twitterze.

"Oburzonym moim tt wyjaśniam, że w czasie gdy polski rząd upomina się w Europie o wsparcie dla wolnej Białorusi, walczy o prawa polskiej mniejszości, finansuje niezależną telewizję, udziela białoruskim działaczom różnorodnej pomocy, pani Cichanouska zgadza się brać udział w mityngu opozycji, która w Polsce nie uznaje wyniku demokratycznych wyborów, kwestionuje legalność państwowych instytucji i wspiera łamiących prawo sędziów. W dodatku pani Cichanouska ma tam występować razem z liderem opozycji wobec rządu Victora Orbana. Gratuluję pomysłu. Co innego spotykać się z kim tylko ma ochotę, a co innego brać udział w werbunku antyrządowych kadr. Oto jak łatwo stracić sympatię większości Polaków" - napisał Terlecki na Facebooku.


Wcześniej na Twitterze wicemarszałek Sejmu napisał: "Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowsiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników".

Cichanouska gościem na Campus Polska

W piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w piątek, że liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska będzie gościem Campusu Polska Przyszłości. Cichanouska wraz z prezydentem Warszawy odsłoniła pomnik Solidarności w stolicy.


"Najpierw liderka białoruskiej opozycji, a dziś już prezydent-elekt, @Tsihanouskaya będzie z nami na @Campus_Polska. Dziękuję! Wierzę, że czeka nas niesamowite i z pewnością pouczające spotkanie. Historia Białorusi dzieje się na naszych oczach i porozmawiamy o tym na #CampusPolska" - napisał na Twitterze Trzaskowski.

Ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska na przełomie sierpnia i września organizuje Campus Polska Przyszłości, czyli tygodniowe wydarzenie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prezydent Warszawy i jego współpracownicy od kilku tygodni zachęcają młodych z całej Polski, by wzięli udział w Campusie.

W połowie maja Trzaskowski poinformował, że gościem Campusu Polska Przyszłości będzie burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony.

KW

Czytaj dalej:

Jana Shostak znów krzyczy!

Zbigniew Bujak i prof. Dudek o 4 czerwca 1989 r. O „rozczarowaniu III RP”

Na to oszustwo każdy może się złapać. Uwaga na wiadomości od Poczty Polskiej

Prof. Gielerak o szczepieniu najmłodszych: Nie zasłaniajmy się dziećmi w walce z wirusem

Flaga LGBT w Watykanie. „Demonstracja wrogości wobec moralnego nauczania Kościoła”

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka