Iga Świątek z problemami awansuje w turnieju WTA przed Wimbledonem. Fot. Facebook/swiatekiga

Iga Świątek - Heather Watson. WTA Eastbourne - wynik 1. rundy

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Iga Świątek zmierzyła się z Heather Watson w 1. rundzie turnieju WTA w Eastbourne. Polka wygrała pierwszego seta, ale w drugim - po dogrywce - górą była 29-letnia Brytyjka. W trzecim secie prowadziła ona z Polką już 4:1, ale wtedy Iga Świątek wzięła się za odrabianie strat.
Iga Świątek w meczu z Heather Watson grała w kratkę. Brytyjka, notowana na 65. miejscu w rankingu WTA, wystąpiła na turnieju w Eastbourne dzięki dzikiej karcie. Zawody uważane są za próbę generalną przed wielkim Wimbledonem, rozgrywanym kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Iga Świątek - Heather Watson. WTA Eastbourne - próba generalna przed Wimbledonem

Eastbourne to niewielkie miasto w hrabstwie Sussex, położone przy kanale La Manche. Pogoda na Wyspach Brytyjskich jest obecnie zdecydowanie mniej letnia niż w pozostałej części kontynentu. Dla Igi Świątek mecz był też wyzwaniem ze względu na rodzaj nawierzchni - Polka dużo lepiej czuje się na kortach twardych.

20-latka przed turniejem przyznawała, że jedzie do Eastbourne nie po zwycięstwo, a po to, by doskonalić swoje umiejętności gry na trawie. W tym też upatrywała swoich szans 29-letnia rywalka Polki. Świątek już raz grała z Watson w sierpniu 2019 roku, ale miało to miejsce na twardym korcie w Toronto. W kwalifikacjach do głównego turnieju Polka pokonała ją 6:4, 6:2.

Iga Świątek pierwszego seta rozegrała w stylu nawiązującym do pojedynku sprzed niespełna dwóch lat. Polka stosunkowo łatwo wygrała pierwszą partię, ale w drugiej zdecydowanie lepiej grająca rywalka wypracowała wyraźną przewagę. 20-latce udało się wyrównać stan seta na 6:6, ale w kolejnym gemie górą była Watson, która tym samym wygrała drugą partię.

Iga Świątek w trzecim secie ponownie zaczęła grać późno, bo dopiero przy stanie 1:4 w gemach dla rywalki. Watson była już blisko zdobycia kolejnego punktu, ale Polka wybroniła się i ostatecznie to ona była górą. 20-latka zdobyła cztery kolejne gemy, później pozwoliła Watson wyrównać, ale dwa ostatnie gemy ponownie należały do niej.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Świątek (6:3, 6:7, 7:5).

Iga Świątek wygrała z Heather Watson. Na wynik meczu czekała Daria Kasatkina

Iga Świątek wie już, z kim zmierzy się w kolejnej rundzie. Jej rywalką będzie 24-letnia Rosjanka, Daria Kasatkina, która w 1. rundzie pokonała doświadczoną rodaczkę Wierę Zwonariową.