PAP/Leszek Szymański

Mecz Polska-Węgry. Kibicuj z nami (na żywo)

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
O godz. 20.45 rozpoczął się w Warszawie mecz grupy I eliminacji mistrzostw świata Polska-Węgry. Przeczytaj naszą relację!

Mecz Polska- Węgry: relacja

'95 Koniec meczu. Węgrzy wygrywają 2:1 Polska traci rozstawienie w Barażach. Dzięki za dziś!

90' Sędzia doliczył 5 minut

85’ rzut rożny dla Polaków. Węgrzy wybijają

84’ za Tymoteusza Puchacza wchodzi skrzydłowy Przemysław Placheta

80’ GOL dla Węgrów. Daniel Gazdag świetnie wykończył akcję kolegów. Przegrywamy 1:2

74’ Daniel Gazdag ma szczęście ze nie wyleciał z boiska. Tylko żółtko dla Węgra

72’ zmiana u Węgrów. Tamas Kiss za Schona

Posiadanie piłki po 70 minutach: 63% - 36% dla Polski

68’ żółta kartka dla Tomasza Kędziory

66’ dwie zmiany w składzie Polaków. Za Krzysztofa Piątka wchodzi Arkadiusz Milik. Z kolei za Karola Linettego Przemysław Frankowski.

62’ Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Jan Bednarek, a Świderski wykończył akcję.

62’ GOL dla Polski!!! Karol Świderski zdobywa bramkę. Remis 1:1

59’ żółta kartka dla Tymoteusza Puchacza

53' Przepiękny strzał Węgra, niemal w okienko. Szczęsny broni

51' Polacy odzyskali animusz. Znów są sporo przy piłce, Zieliński zaczyna rozgrywać

48' Strzelał Świderski. Po chwili Varga, ale proste w ręce Szczęsnego. Tym razem nie puścił między nogami

46' Zmiany w składzie reprezentacji Polski. Za Modera wchodzi Piotr Zieliński, a za Casha Kamil Jóźwiak

46' Ruszyli. Zaczęła się druga połowa spotkania

Koniec pierwszej połowy. Na osłodę kiepskiego wyniku przeczytajcie to: Morawiecki puszcza oko do Orbana przed meczem z Węgrami. I pokazuje spot

45' + 1 Cash ma szczęście, że nie wyleciał. Koszmarny atak naszego wahadłowego, Adam Szalai się nie podnosi. Tylko żółtka kartka dla Casha

45' Strzał Modera, piłka kozłuje przed bramkarzem, ale nadal 0-1

Podania: 202 do 93. Więcej po stronie Polski oczywiście

43' Schon także dostaje żółty kartonik - faul taktyczny, Polska wychodziła 3 na 2

41' Mateusz Klich otrzymuje żółtką kartę i wyklucza się z udziału w pierwszym meczu barażowym. Atak wyprostowaną nogą

40' Rzut rożny dla Polski, Piątek próbując wykończyć akcję fauluje bramkarza

37' GOL dla Węgrów. Varga dośrodkowuje, Schafer uderza głową. Rozstawienie Polski w barażach zagrożone

36' Mecz zdecydowanie się wyrównał. Rzut wolny dla Węgrów

27' Gorąco w polu karnym Polaków. Mocna wrzutka Szalaia, po chwili strzał Vargi, ale póki co 0-0

25' Rzut rożny dla Polaków. Fajerwerków nie było

25' Dośrodkowanie Casha zablokowane

23' Kevin Varga z Węgry wrzuca piłkę w pole karne, ale nie znajduje odbiorcy

21' Posiadanie piłki: Polska: 65%, Węgry: 35%.

18' Dośrodkowanie Piątka w pole karne, a tam...Jan Bednarek w roli napastnika. Niewiele brakowało

17' Nagy próbował przedrzeć się w pole karne Polaków, ale szybko stracił piłkę. Kontra Polaków też nieudana

15' Znakomicie prezentują się na Jakub Moder i Matty Cash. Pomocnicy powodują popłoch w szeregach przeciwników.

A tutaj zdjęcie z meczu. Fotografia: PAP

image

11' Zarysowuje się przewaga Polaków. Dośrodkowanie Modera, strzał Piątka, ale zablokowany

W przerwie meczu zapraszamy do przeczytania artykułu o tym, jak premier Morawiecki puszcza oko do Wiktora Orbana: Morawiecki puszcza oko do Orbana przed meczem z Węgrami. I pokazuje spot

8' Węgrzy mieli rzut wolny w okolicach 35 metra na połowie Polaków, ale dośrodkowanie było niecelne.

6' Żółtą kartkę otrzymuje Zsolt Nagy.

Posiadanie piłki po 5 minutach: 80% dla Polski.

1' Witamy. Wygląda na to, że murawa na Stadionie Narodowym jest świetnie przygotowana. Piłkarze reprezentacji Polski dobrze weszli w ten mecz, są sporo przy piłce.

Eliminacje MŚ 2022 - sytuacja w grupie biało-czerwonych

Biało-czerwoni są już pewni co najmniej drugiego miejsce w grupie I, dającego prawo gry w dwustopniowych barażach w marcu. Węgrzy stracili jakiekolwiek szanse awansu.

Na jedną kolejkę przed zakończeniem rywalizacji w grupie I prowadzi Anglia - 23 pkt, przed Polską - 20 i Albanią - 15. Węgrzy, którzy m.in. dwukrotnie przegrali z Albańczykami, zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 14 punktów. Wyprzedzają tylko Andorę - 6 i San Marino - bez punktu.

Przeczytaj też: Morawiecki puszcza oko do Orbana przed meczem z Węgrami. I pokazuje spot

Polska - Węgry - składy

Polska: 1-Wojciech Szczęsny (kapitan) - 4-Tomasz Kędziora, 3-Paweł Dawidowicz, 5-Jan Bednarek - 2-Matty Cash, 10-Mateusz Klich, 8-Karol Linetty, 16-Jakub Moder, 15-Tymoteusz Puchacz - 23-Krzysztof Piątek, 11-Karol Świderski.

Węgry: 1-Denes Dibusz - 5-Attila Fiola, 2-Adam Lang, 4-Attila Szalai - 7-Loic Nego, 8-Adam Nagy, 11-Kevin Varga, 13-Andras Schaefer, 19-Szabolcs Schoen, 6-Zsolt Nagy - 9-Adam Szalai (kapitan).

Sędzia: Tiago Martins (Portugalia).