Pas nie jest dla niego ważny. Mistrz świata w boksie Ołeksandr Usyk będzie bronił Ukrainy

By Andriy Makukha (Amakuha) - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39496628
By Andriy Makukha (Amakuha) - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39496628
Słynny bokser Ołeksandr Usyk zaciągnął się do ukraińskiej armii i przygotowuje się do obrony Kijowa. "Nie ma strachu, absolutnie nie ma strachu" - powiedział mistrz świata wagi ciężkiej w rozmowie z amerykańską stacją CNN.

"Jest tylko zdumienie - jak do tego mogło dojść w XXI wieku" - dodał pięściarz.

Ołeksandr Usyk będzie bronił swojego kraju. Wstąpił do armii

Usyk, który rozmawiał przez internet z piwnicy jednego z domów w Kijowie, powiedział, że nie wie, czy jest jakaś szansa na planowany w maju rewanżowy pojedynek z Anthonym Joshuą. We wrześniu ubiegłego roku pokonał Brytyjczyka w Londynie, zdobywając pasy mistrzowskie organizacji WBO, IBF i WBA.

"Naprawdę nie wiem, kiedy wrócę na ring. Moja ojczyzna i honor są dla mnie ważniejsze niż pas mistrzowski" - podkreślił.

Wcześniej Usyk zamieścił w mediach społecznościowych wezwanie do narodu rosyjskiego, aby stawiał opór wobec wojny, oraz do prezydenta Władimira Putina, aby podjął rozmowy pokojowe bez warunków wstępnych.

Usyk jest jednym z kilku byłych i obecnych mistrzów boksu, którzy chwycili za broń w obronie Ukrainy. Mer Kijowa Witalij Kliczko oraz jego młodszy brat Wołodymir również przygotowują się do obrony stolicy Ukrainy, podobnie jak Wasyl Łomaczenko, mistrz olimpijski z Pekinu w wadze piórkowej.


Czytaj też:

SW

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport