Oto sportowcy, którzy bohatersko bronią Ukrainy przed atakiem Rosjan

źródło: Twitter
źródło: Twitter
Ci sportowcy jeszcze niedawno rozwijali swoją karierę. Tymczasem sytuacja na Ukrainie obudziła w nich ducha patriotów. Teraz dzielnie walczą na froncie, broniąc swojej ojczyzny, uparcie odpierając atak Rosjan.

Viktor Kornijenko

Piłkarz Szachtara Donieck, mistrz świata juniorów z polskich boisk. Dwukrotnie reprezentował Ukrainę.

Dmitry Pidruchny

30-letni biathlonista, były mistrz świata w biegu pościgowym z 2019 roku. Czterokrotnie stawał na podium mistrzostw Europy. Obecnie zaciągnął się do Gwardii Narodowej, by razem ze swoimi rodakami walczyć przeciwko rosyjskiej agresji. 

— Jestem wdzięczny każdemu, kto pisze do mnie i martwi się o moją rodzinę oraz chce pomóc Ukrainie. Obecnie jestem w moim mieście rodzinnym, Tarnopolu, służąc Gwardii Narodowej. — napisał na Twitterze. 

Zobacz też:

Jurij Mykołajowycz Wernydub

Jeszcze w ubiegłym roku poprowadził Sheriff Tyraspol do zwycięstwa z Realem Madryt, co było sporą niespodzianką. Obecnie wrócił na Ukrainę, by zaciągnąć się do wojska i bronić ojczyzny.

Ołeksandr Usyk

Na początku tygodnia w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym widać Ołeksandra Usyka, który dołączył do armii wojsk obrony terytorialnej. Mistrz świata w bokserskiej federacji WBA, WBO oraz IBF w momencie rozpoczęcia wojny przebywał w Londynie. Miał on wówczas negocjować rewanżową walkę z Anthonym Joshuą o mistrzowski pas wagi ciężkiej. 

Wasyl Łomaczenko

Decyzję o obronie ojczyzny podjął też dwukrotny olimpijski mistrz świata w boksie Wasyl Łomaczenko. Obecnie walczy w rejonie rodzinnego miasta Bałograd nad Dniestrem.

Władimir i Witalij Kliczko

O wstąpieniu do wojska byłego mistrza świata w boksie, Władimira, można było dowiedzieć się już niespełna miesiąc temu. Jak mówił, “miłość do kraju i bliskich zmusiła go do obrony ojczyzny.”. Karierę bokserską zakończył w roku 2017. Był misstrzem wagi ciężkiej federacji IBF, WBA, WBO oraz IBO. 

Jego brat, Witalij obecnie jest merem Kijowa i regularnie informuje o wydarzeniach ze stolicy Ukrainy. 

Jehwen Małyszew

19-letni biathlonista również postanowił bronić swojej ojczyzny. Niestety młody sportowiec zginął podczas pełnienia służby. 

— Bohaterowie nigdy nie umierają — żegnali go koledzy z reprezentacji. 

Witalij Sapyło 

Podobny tragiczny los spotkał 21-letniego zawodnika Karpat Lwów, Witalija Sapyło. Zgłosił się do armii jako ochotnik i został członkiem załogi czołgu. 

— Wieczna pamięć bohaterom — napisał klub informując o śmierci sportowca.

RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka