Iga Świątek wygrała swój mecz w 54 minuty. PAP/EPA/YOAN VALAT

French Open. Iga Świątek już w 2. rundzie, rywalka nie miała nic do powiedzenia

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Iga Świątek wygrała z Ukrainką Łesią Curenko 6:2, 6:0 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Polska tenisistka jest najwyżej rozstawiona w imprezie. Jej kolejną rywalką będzie albo Amerykanka Alison Riske, albo Ukrainka Dajana Jastremska.

Iga Świątek wygrywa bez problemów w 1 rundzie Rollanda Garrosa

Zgodnie z oczekiwaniami i bez większych problemów - tak najkrócej można opisać poniedziałkową wygraną Świątek. Polka w ostatnich miesiącach kompletnie zdominowała rywalizację w cyklu WTA i trudno było oczekiwać, że 119. w światowym rankingu Curenko zagrozi jego liderce.

Spotkanie trwało zaledwie 54 minuty, a Świątek dominowała od samego początku. W trzech pierwszych gemach rywalka zdobyła tylko dwa punkty.

Czytaj: French Open. Sensasycjne zwycięstwo Magdy Linette

Ukrainka starała się grać uważnie, popełniła mniej niewymuszonych błędów niż Świątek (11 wobec 13), ale na większość zagrań Polki po prostu nie była w stanie odpowiedzieć. Im dłużej trwała wymiana, tym większa była szansa, że zakończy się punktem 20-letniej tenisistki z Raszyna.

Świątek jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie.

Iga Świątek kontynuuje niewiarygodną passę

To był jej 29. wygrany mecz z rzędu. Seria ta jest czwartą najdłuższą w kobiecym tenisie od 2000 roku. Dłużej bez porażki pozostawały tylko: Amerykanka Venus Williams - 35, jej siostra Serena - 34 oraz Belgijka Justine Henin - 32.

Jeśli pogoda pozwoli, kolejną rywalkę pozna jeszcze w poniedziałek. Spotkanie Riske - Jastremska zostało przerwane z powodu deszczu przy stanie 2:0 w pierwszym secie dla Amerykanki.