Iga Świątek pokonała amerykańską tenisistkę Cori Gauff 6:1, 6:3 w finale i triumfowała w wielkoszlemowym French Open.  Źródło: EPA/MARTIN DIVISEK
Iga Świątek pokonała amerykańską tenisistkę Cori Gauff 6:1, 6:3 w finale i triumfowała w wielkoszlemowym French Open. Źródło: EPA/MARTIN DIVISEK

Zrobiła to! Iga Świątek wygrała wielkoszlemowy turniej French Open

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 27

Deklasacja w pierwszym secie

33 minuty - tyle trwał pierwszy set meczu finałowego pomiędzy Igą Świątek a Cori Gauff. Iga podporządkowała sobie od pierwszej piłki poczynania Gauff. Polka w pierwszym secie przełamała rywalkę 3 razy. Amerykance udało się jedynie wygrać raz własne podanie.

Warto dodać, że niektóre wymiany były dość zacięte, lecz zdecydowaną większość i tak wygrywała Świątek. Popisała się m.in. idealnym zagraniem kończącym w sam narożnik kortu.

Iga wygrywa French Open!

Drugi set zaczął się zupełnie na odwrót w porównaniu z pierwszym. Amerykance udało się pierwszy raz w tym meczu przełamać Igę Świątek. Następnie Gauff obroniła swoje podanie i na tablicy widniał wynik 0:2. Iga Świątek jednak szybko wróciła do fenomenalnej gry wygrywając swoje podanie i przełamując podwójnie amerykańską tenisistkę. Cori Gauff udało się wygrać jeszcze jednego gema przy własnym podaniu.

Ostatnie słowo należało jednak do Igi Świątek.

Liderka światowego rankingu Iga Świątek pokonała rozstawioną z numerem 18. amerykańską tenisistkę Cori Gauff 6:1, 6:3 w finale wielkoszlemowego turnieju French Open. To jej drugi w karierze triumf w paryskiej imprezie. Poprzednio była najlepsza w 2020 roku.