19 obserwujących
464 notki
131k odsłon
181 odsłon

30 lat "osiągnięć" Bandy Czworga

Wykop Skomentuj14

Ze strony KONFEDERACJI


https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019


============================================================

image


Konfederacja

11 godz. ·

Tak kolejne rządy "przygotowały" nas na kryzys.

Partie "bandy czworga" PiS, PO, SLD i PSL chwalą się jak wiele zrobią dla Polaków i jak wiele już zrobili. W takim razie przyjrzyjmy się oszałamiającym osiągnięciom partii okrągłostołowych, które od 30 lat rządzą Polską! Prosimy o UDOSTĘPNIANIE!

➡ Kwota wolna od podatku dla większości obywateli to głodowe 3091 zł - bez zmian od ponad 10 lat! To druga najniższa kwota wolna od podatku w całej UE (za nami jest tylko Litwa). Tymczasem kwota wolna dla parlamentarzystów wynosi... 30451 zł, czyli 10 razy więcej niż dla reszty obywateli! Sprawiedliwe?

✅ Konfederacja w Sejmie przedstawiła projekt podniesienia kwoty wolnej od podatku do 31 200 zł, czyli 12-krotności pensji minimalnej. To nasz pierwszy krok do całkowitej likwidacji PIT-u, czyli #BezPITdlaWszystkich! Zrobimy co w naszej mocy, by ostatecznie pozbyć się podatku dochodowego, musimy raz na zawsze skończyć z karaniem Polaków za pracę!

➡ Składki ZUS wynoszą już 1431 zł, Tym samym comiesięczna danina na rzecz ZUS jest ok. 10% wyższa niż w 2019 roku i jest to rekordowy wzrost. Mamy jedne z najwyższych składek ZUS dla firm w całej UE, tak kolejne rządy gnębią polskich przedsiębiorców!

✅ Konfederacja proponuje #DobrowolnyZUS! Chcemy znieść przymus płacenia składek, które tak bardzo obciążają szczególnie drobnych i małych polskich przedsiębiorców. Te pieniądze mogłyby zostać w Waszych kieszeniach i to Wy zdecydowalibyście co z nimi zrobić.

➡ Pod względem zarobków netto Polacy są w samym ogonie UE - 6. miejsce od końca! A pod względem poziomu zamożności również wleczemy się na szarym końcu i zajmujemy dopiero 29. miejsce w całej Europie! (źródło: Europejskie badanie GFK Purchasing Power Europe 2019)

✅ Dzięki naszej reformie systemu podatkowego i radykalnej obniżce opodatkowania pracy, każdy pracujący Polak zarobiłby co najmniej 1000 zł więcej! Te pieniądze trafią do Waszych kieszeni bez zbędnych kosztów biurokracji. Nasza propozycja powszechnej ulgi podatkowej #1000plus, to największa obniżka podatków w historii Polski!

➡ Mamy najbardziej skomplikowany system VAT w UE (przedsiębiorca w Polsce na rozliczenie VAT poświęca 176 godzin przy średniej w UE 56 godzin), a w rankingu konkurencyjności systemów podatkowych krajów OECD zajmujemy przedostanie miejsce!

✅ Jeden z naszych liderów i ekspert z dziedziny ekonomii, dr Sławomir Mentzen, przygotował specjalny #PakietPolskiegoPrzedsiębiorcy, dzięki któremu uprościlibyśmy przepisy, usprawnili cały system podatkowy i wprowadzili wolność gospodarczą!

Szczegóły pakietu tutaj: https://konfederacja.net/pakiet-polskiego-przedsiebiorcy/

To jest nasz program, o który będziemy walczyć z całych sił, program wolności gospodarczej, redukcji biurokracji, upraszczania przepisów, obniżania podatków. Cały zestaw ogromnych impulsów gospodarczych tak bardzo potrzebnych naszemu państwu w obliczu kryzysu. To jest #PolskaDlaCiebie!

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale