0 obserwujących
33 notki
12k odsłon
127 odsłon

Totalna – fatalna opozycja!

Wykop Skomentuj3

Czy opozycję stać na coś więcej poza totalną krytyką wszystkiego i wszystkich tylko nie siebie?

Niezależnie czy w jakiejś sferze jest dobrze czy też w miarę pozytywnie to i tak zawsze jest źle.

Narracja taka wspierana przez niektórych napastliwych, często zgorzkniałych dziennikarzy, redaktorów i reporterów manipulujących opinią publiczną przynosi wręcz odwrotny skutek od zamierzonego.

Wystarczy tylko odrobina zdrowego rozsądku, którą w większości nasze społeczeństwo ma aby wyciągnąć prosty wniosek, że nie wszystko można robić źle. Czasem nawet wbrew złej woli coś można zepsuć i wtedy wychodzi coś pozytywnego.

Totalnie krytykowane przez polityków i media programy 500+ znalazły swoją akceptację społeczną. Nikt a może prawie nikt z objętych tym świadczeniem nie zrezygnował z pobierania go niezależnie od jego statusu majątkowego (świadczenia na dzieci nie są z automatu trzeba je zadeklarować)

Ma to swoje odzwierciedlenie we wszelkiego rodzaju sondażach.

Nawet w okresie epidemii w stanie zagrożenia życia wielu ludzi opozycja nie jest w stanie wyjść z permanentnego biadolenia i wnieść coś konstruktywnego. Nie mówię żeby wznosiła się ponad podziały bo to z założenia partii politycznych jest niemożliwe. Możliwym jest osiągnięcie pewnego rodzaju konsensusu, kompromisu w imię dobra wspólnego.

Nie sprawdza się piłkarska zasada najlepszą obroną jest atak, której tak uporczywie trzyma się opozycja.

Zamiast szumnych zapowiedzi o nieuczestniczeniu w kampanii prezydenckiej, czy też nawoływania do bojkotowania tych wyborów, która i tak notabene trwa podgrzewana przez media, może warto droga opozycjo zrobić szlachetny gest przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze przewidziane na kampanię na walkę z koronawirusem.

Czy stać Was opozycjo na taki gest? Czy wolicie nadal biadolić, walić głową w mur, krzyczeć i wymachiwać rękoma z sejmowej mównicy?

Taki gest wymaga wyrzeczeń materialnych, którymi można się obdzielić, biadolić można nie ponosząc kosztów materialnych.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka