157 obserwujących
4168 notek
4296k odsłon
490 odsłon

Zasada

Wykop Skomentuj55

Włos może być w zupie, a zakalec w cieście. Ale nie czyni to włosa zupą, a zakalca ciastem. PiS jest w Polsce, ale Polską nie jest. Rezolucja przeciw PiS- owi z założenia nie może być przeciw Polsce, tak jak wyciągnięcie z zupy włosa nie może pogarszać jej smaku — napisał Tomasz Lis na Twitterze.

W tym kontekście właściwego wyrazu nabiera dramatyczny z zamierzenia, a w istocie fałszywy twitt pani Beaty Mazurek, która pyta: “Dlaczego opluwacie Nasz Polski Dom? Dlaczego donosicie na swój kraj? Dlaczego szkodzicie Polakom? Dlaczego niszczycie wizerunek i autorytet Polski? Opozycjo totalna, dlaczego?

Wszystko zaś dlatego, że Prezes nie chce się pogodzić, iż obowiązują Polskę międzynarodowe umowy, które także jego brat a i on sam zawierał. Bo tak stanowi Konstytucja. Jej stosowne zapisy brzmią następująco:

Art. 91. 1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.

2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.

3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.

I nie ma na to rady. I to wcale nie z powodu uwag Tomasza Lisa, czy kogokolwiek innego.


Wykop Skomentuj55
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka