158 obserwujących
4372 notki
4523k odsłony
532 odsłony

Obawy

Wykop Skomentuj61

Była przysięga dochowania wierności Konstytucji i było orędzie. Była w nim obietnica pozostawienia otwartych drzwi także dla oponentów.

Marek Suski uznał wypowiedź za świetną. Znalazł tam bowiem zarówno zadowalające odniesienie do naszych stosunków z Unią Europejską jak i z NATO oraz zapowiedź uzyskania niezależności energetycznej od Rosji.

Ale nie tylko wyraziciele dobrej zmiany są zadowoleni, ich przeciwnicy też. – Rzadko się zgadzam z @michalkarnowski , ale tym razem też tak myślę: "ta kadencja będzie równie ambitna jak pierwsza" – napisał Krzysztof Luft.

Sala była pełna. Oponenci prezentowali napisy “KONSTYTUCJA”, tęczowe maseczki, kolory ubiorów zestawiane tęczowo, takież flagi. Był również plakat, na którym można było odczytać słowo "krzywoprzysięzca".

W sprawie ambitnej prezydentury opozycja ma jednak także inne oczekiwania. Wedle niektórych komentatorów Andrzej Duda może się teraz spokojnie uwolnić od kurateli Prezesa, której doświadczał w pierwszej kadencji. Nie jest już od niego nijak zależny.

Aliści rzecz swoiście podsumowała pani Agata Duda, prowadząc małżonka po uroczystości za rękę do pałacu.

Na domiar złego media przypominają lekceważenie procedur bezpieczeństwa podczas powrotu prezydenta samolotem z Zielonej Góry. Drobiazgowy szacunek dla przepisów bezpieczeństwa nie jest więc największą zaletą otoczenia głowy państwa.

I to na razie wszystko o nadziejach i rzeczywistości. Bo to nie uroczystości a powszedniość decyduje o ocenach.


Wykop Skomentuj61
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka