158 obserwujących
4400 notek
4548k odsłon
415 odsłon

Praktykowanie

Wykop Skomentuj46

Z całej siły wciskają hamulec liczby zachorowań i zalecają spożywać jabłka. Tak zwalczają covid. I wedle jednego ze swoich marszałków mają sukcesy. Bo miejsca w szpitalach są, ale trudno do nich dotrzeć. Mają bowiem kłopoty. Nie, nie z korkami, z koordynacją.

Pewnie dlatego, że są skupieni na redagowaniu sążnistych SMS-ów z jakimiś zawiłymi zapewnieniami o szczególnej ochronie osób szczególnie zagrożonych, co to je rozesłali do abonentów sieci telefonów komórkowych. Przedtem zaś mieli rekonstrukcję, restrukturyzację, czy inne akcje, ważniejsze.

Krzywa zaś zachorowań nie spłaszcza się, jak obiecywali, a wznosi. Coraz bardziej. Nie tylko więc nie wskazuje kresu, ale i zaczyna celować w nieskończoność. Wyznacza też podobno nazwiska polityków, zagrożonych zatrzymaniem w miarę wzrostu liczby chorych. Przekazują je sobie szyderczo internauci. Na końcu listy stoi Donald Tusk.

Na razie atoli nie było zapowiadanego na piątek posiedzenia Sejmu w sprawie postępowania władz w warunkach epidemii. – Jest prezydium – powiedział wyniośle marszałek dziennikarzowi, pytającemu o rzeczone obrady. Nie przerywał przy tym pełnego dostojeństwa kroku, którym przemierzał korytarz.

Rzecz była znana już w czasie komuny. Wtedy to w następstwie suszy, stale zresztą trapiącej PGR-y i związanego z tym niedostatku zbiorów, zbierała się egzekutywa. Z ówczesnych relacji prasowych można wnosić, że tam się też udawano krokiem właściwym dla osób nawiedzonych. Tymczasem zaś obecna Sejmowa Komisja Ustawodawcza zajmowała się aborcją.

Sprawdza się stara prawda, że pustka jest w polityce najtrudniejsza do udźwignięcia. Dlatego pewnie nie działa covidowy hamulec. Wszak wedle fizyki bezwładność rośnie z masą.

Aliści już mieszkaniec przedwojennej, kurnej chaty wiedział, że fizyk to oczajdusza. Każdy bowiem jarmarczny magik się wtedy przedstawiał jako dyplomowany praktyk rzeczonej nauki.

To kto by się przejmował prawidłami fizyki?


Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości