159 obserwujących
4490 notek
4631k odsłon
1178 odsłon

Łamigłówki

Wykop Skomentuj56

Wiceminister w Sejmie wbrew prawnikom przekonywał, że możliwość nieprzyjęcia mandatu wykluczała odwołanie się od jego pochopnego przyjęcia. Teraz każdy będzie taką miał. Po zapłaceniu kary. Tak w pojęciu dobrej zmiany wygląda zasada domniemania niewinności, znana jeszcze w prawie rzymskim.

Teraz się może wykazać Jarosław Gowin i ostatecznie prezydent. Od nich zależy dalszy los procedowanej wczoraj ustawy o mandatach.

Jeżeli się nie wykażą, to społeczeństwo otrzyma kolejną okazję do samoorganizacji i na pewno ją wykorzysta. Pojawią się natychmiast organizacje wspierające uczestników protestów, przeciw którym są skierowane regulacje o mandatach.

Projekt ustawy może też być zasłoną dymną dla przykrycia kłopotów ze szczepiennymi regulacjami. Teraz przeciwnicy mają kolejny powód do oburzenia, a PiS może dalej deliberować, czy w kolejce dać łysych przed rudymi i co zrobić z noszącymi tupeciki. Na tę chwilę (sic!) nauczyciele są pomijani.

PiS w Senacie zagłosował przeciw rezolucji o solidarności z narodem amerykańskim, zmagającym się z zagrożeniem porządku demokratycznego. Brak woli wsparcia dla amerykańskiej demokracji, zmagającej się z największym zagrożeniem od wojny secesyjnej jest wątpliwym aktem politycznym. Umacnia niekorzystny wizerunek Polski w świecie.

Populizm ma jednak zawsze ten sam kłopoty, szczegóły przesłaniają tam problem. Aliści potwierdza się w nim zasada, że wszystko znaczy nic. Przekonując bowiem, że wiedzą wszystko, jego krzewiciele prezentują dyletanckie zachowania.

Dlatego może populiści wszystkich krajów łączą się. Nic bowiem nie wiedząc czują, że w kupie zawsze cieplej.


Wykop Skomentuj56
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka