160 obserwujących
4618 notek
4749k odsłon
  460   3

Rozczarowania

Osoby przybywające z Indii są wyłapywane (sic!) przez Straż Graniczną. Tak już przed tygodniem powiedział Wojciech Andrusiewicz, opisując środki zaradcze, podjęte w obawie przed indyjską mutacją covidu 19 w Polsce. Został bowiem do Polski przywieziony przez zakonnicę z Indii, przybyłej na rekolekcje. Już po wstrzymaniu komunikacji lotniczej z tym państwem.

Kobiety powracające z Czech również by mogły być wyłapywane i poddawane badaniom. Nie, nie dla ujawnienia wirusa. Dla stwierdzenia, czy nie poddały się aborcji. Wszak interwencja naszego dyplomaty w czeskim MSZ się raczej nie powiodła.

W opinii naszego wiceministra sprawiedliwości TSUE w ogóle a jego rzecznicy szczególnie nie są kompetentni w sprawach polskich. Jego zdaniem dlatego, że są tam zatrudnieni niewłaściwi ludzie. To przedstawiciele elit, ingerujący w sprawy Polski. Tacy, którzy uzyskali dyplomy przed dobrą zmianą w Polsce?

Bo pewnie nie znajdzie też panawiceministrowego uznania wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. Uchylił on uchwały KRS, w których powołano sędziów do Izby Karnej i Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Mianowania jednak pozostają w mocy, bo prawodawca nie przewidział trybu uchylania postanowień prezydenta.

Izba Dyscyplinarna bezterminowo odroczyła rozprawę w sprawie immunitetu sędziego Wróbla. To może Włodzimierz Czarzasty przekabacił jednak Prezesa? Chociaż ma chyba podobnie prawdziwą ocenę sytuacji, jak Andrzej Duda, który jeszcze wcześniej nazwał wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich antypolskimi.

Konfederacja chce postawić premiera przed Trybunałem Stanu i wzywa Solidarną Polskę do wsparcia swojej inicjatywy. Powodem ma być to, że głosowanie nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy przeprowadzono wedle zwykłej większości głosów. Wnioskodawcy przypuszczają, że Koalicja Obywatelska i PSL również ich poprą.

Wszystko razem zmierza do obalenia rządów formacji, która popełnia tak drastyczne błędy. I to nie wskutek niezrozumiałej dla wyborców strategii KO.


Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka