166 obserwujących
5112 notek
5094k odsłony
  1911   2

Marynistyka

Polska od 30 lat nie prowadziła tak konfrontacyjnej i głupiej polityki jak obecnie osłabiając gospodarkę i sojusze międzynarodowe. Pytanie czy to świadoma strategia czy idiotyczna ucieczka do kolejnego konfliktu [Ryszard Petru].

Obradowała Rada Gabinetowa. Nie, nie o kryzysie imigranckim, nie o inflacji, Polskim Ładzie nawet. Rozmawiano o początku roku szkolnego w warunkach nowej fali pandemii. Trzy dni przed wejściem dzieci do szkół. Konkluzja jest taka, że prezydent jest przeciw obowiązkowym szczepieniom. Rynek zdrowia i polityka zdrowotna też były omawiane, ale bez jakichś równie jednoznacznych stwierdzeń.

Marszałek Grodzki więc zupełnie osobno wywołał burzę, mówiąc liczbie szpitali. Mamy ich za dużo. Ponosimy zatem niepotrzebne koszta utrzymania w nich łóżek. A to nie tylko z powodu niepotrzebnego przetrzymywania w nich ludzi, ale też niewykorzystywanych instalacji towarzyszących, pralni, kuchni, laboratoriów itd. Oburzenie speców od peerelowskich standardów jest ogromne.

Tymczasem zapewnienie właściwych warunków w przychodniach i izbach porodowych w połączeniu z najnowocześniejszym wyposażeniem nielicznych a wyspecjalizowanych lecznic daje gwarancję optymalnego wykorzystania dostępnych środków. Wiedzą o tym w zachodnich państwach Unii od dawna, nigdy nie wiedzieli decydenci w Peerelu i jak się okazuje do dziś nie wiedzą dobrozmieńcy.

W takich warunkach rzeczywiście cnoty niewieście byłyby chyba najlepszym tematem do roztrząsania na politycznych konwentyklach.


Lubię to! Skomentuj84 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka