166 obserwujących
4995 notek
5027k odsłon
  374   2

Rutyna

Wszystko to już było, ale niestety wraca

Kolejna tarcza antyileśtam obniży podatki. Przede wszystkim przejściowo wprowadzi zerowy VAT na gaz, paliwa, nawozy i żywność. Wbrew unijnym dyrektywom. Do kar więc, już przez TSUE nałożonych, dołączą następne. Na rynku zaś przybędzie jeszcze więcej pustych pieniędzy.

Ma to jednak ściąć szczyt inflacji, który już poprzednia tarcza ścięła, ale chyba krzywo. Za drożyznę zresztą odpowiada Tusk, bo przyjął politykę antysmogową. Europa nie ma tarcz, a my mamy. Bo władza się o nas troszczy. Europa jednak politykę klimatyczną realizuje naprawdę, a ma o połowę mniejszą inflację. To jak to jest?

Budżet opracowano z założeniem, że inflacja będzie znacznie mniejsza. Czyli trzeba go będzie szybko nowelizować. Jak wyjaśniał premier, kiedy przed paroma miesiącami opracowywano budżet, drożyzna nie była jeszcze dla naszego rządu tematem numer jeden, numer dwa lub nawet trzy. Czyli nie mieli pojęcia o skutkach pożyczania, rozdawnictwa, wstrzymania inwestycji i oparcia wzrostu gospodarki na konsumpcji.

Wszak podniesienie minimalnej pensji musiało doprowadzić do wzrostu kosztów wytwarzania. Ograniczenie zaś inwestycji, wskutek wzrostu kosztów pracy, spotęgowało problem. Nic dziwnego, że państwo wpadło w kłopoty. A dla rządu był to podrzędny problem.

Rada medyczna zaleca, aby przeciwnicy szczepień nie piastowali urzędów. Premier zapowiada, że będzie zabiegał o sejmową większość dla wprowadzenia paszportów covidowych. Obowiązek szczepień nie jest rozważany. Czyli opozycja, która generalnie jest przynajmniej za paszportami, nie zasługuje na uwagę? W odróżnieniu od foliarzy, którzy są absurdalnie przeciw, ale wspierają dobrą zmianę?

Władza ma jednak jeden apel do konkurentów. O współpracę? Nie. Wzywają Tuska do zapewnienia fizycznej obecności dziennikarzy na jego konferencjach prasowych. Pytania bowiem mają być zadawane osobiście, nie za pośrednictwem SMS-ów. Mimo ofiar zarazy, liczonych już na setki zmarłych dziennie.

Czyli pijar jak zwykle i równie już zwyczajny woluntaryzm.

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka