159 obserwujących
4485 notek
4628k odsłon
2084 odsłony

Czas

Wykop Skomentuj196

Osoby publiczne mają się kajać za przeszłość albo ...zgodzić się z PiS-em. I to chyba niezależnie od tego jak się zachowywały w Peerelu.

I tak zastępca I Prezes Sądu Najwyższego, sędzia Iwulski ma się wstydzić tego, że na Studium Wojskowym studenci prawa byli przez komunę szkoleni na oficerów WSW. Nie ma natomiast takiego obowiązku prawnik, zasiadający w neoKRS-ie [za sędzią Zabłockim] mimo że w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku był prokuratorem a także słychać go było w ówczesnym, komunistycznym więc Polskim Radiu.

Nie są w oczach prawdziwych Polaków prawdziwymi patriotami politycy, którzy po skomentowaniu sytuacji opuścili wczoraj na znak protestu namiot, postawiony dla pomieszczenia uczestników świętowania 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Za to w swoim mniemaniu szanują ojczyznę i zażywają szacunku suwerena ci, którzy w ostatnich latach zgodzili się na podwojenie importu zagranicznych śmieci do Polski.

Przykład bowiem idzie z góry. Dwadzieścia lat temu zarówno ojciec Rydzyk, jak i zresztą Radio Maryja byli be. Teraz są obsypywani dotacjami przez mnogie ministerstwa.

Co w takim razie jest prawdą? Wydaje się, że już nawet nie to, w co się wierzy. To, co nakazuje teraz jedynie słuszny ośrodek decyzyjny? A przedtem? W świetle przytoczonych przykładów trudno mu dawać wiarę.

Jeżeli więc opozycja ma sięgnąć po metody PiS, aby go pokonać, co sugeruje Ludwik Dorn, to musiałaby stworzyć jedyną prawdę, nawet przechodnią. No i przypisać przeciwnikom jakiś zamach, w ogóle powołać wroga.

Może tu najlepszym sposobem jest posunięcie Donalda Tuska, który zapowiedział ubieganie się o prezydenturę, jeżeli do wyborów stanie również Jarosław Kaczyński? Wtedy wiele wątpliwości znalazłoby rozwiązanie.

Gdyby bowiem “dobra zmiana” miała rzeczywiście większość, na którą się stale powołują jej wyraziciele, to słuszny by był pełen goryczy przekaz Bogusława Lindy. A wtedy, emigracja?

W końcu dobrozmieńcy mają dobre prawo do swoich fanaberii. Pozwoliliśmy im na to, bo już nas stać. Mamy przecież gest znany w świecie.


Wykop Skomentuj196
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka