Blog
Dawniej też Stary
Stary
Stary Jestem, więc myślę
142 obserwujących 3750 notek 3851016 odsłon
Stary, 30 listopada 2018 r.

Sieciarze

1234 93 1 A A A

W przyszłym roku dojdzie do podwojenia liczby uczniów pierwszych klas w liceach i technikach. Nastąpi to wskutek ukończenia szkoły podstawowej przez pierwszy rocznik, który podejmie kolejny etap kształcenia. Zbiega się to z wypuszczeniem przez likwidowane gimnazja ostatnich absolwentów, którzy również zechcą podjąć naukę w dostępnych teraz średnich szkołach. W rezultacie może tam zabraknąć miejsc albo klas do pomieszczenia wszystkich chętnych.

Mnożą się zapowiedzi procesów przeciwko dziennikarzom, którzy brzydko piszą o PiS-ie. Nawet na forach społecznościowych. Wojciech Czuchnowski jest pierwszy, ale za nim mają podążyć ci, którzy się będą rozpisywać o aferze KNF. Mediów wprawdzie bronią Amerykanie, sądy nie są odzyskane, ale hyr o bojownikach przeciw pismactwu poszedł w świat i o to tu pewnie chodzi.

W Ostrołęce powstanie ostatnia chyba w świecie elektrownia węglowa, w której trzeba będzie dziennie spalić tysiące ton węgla, aby ją utrzymać w ruchu. To wszystko w obliczu zapowiedzi zrezygnowania do 2050 roku z energetyki węglowej w Unii. Takie inwestycje podejmowano przedtem w pobliżu kopalń, aby oszczędzić na transporcie. Teraz się je lokuje blisko wschodniej granicy. Jak węgiel ma pochodzić z Rosji, to nawet rozsądnie.

Szczyt klimatyczny ma partnerów strategicznych. Należą do nich również najwięksi emitenci dwutlenku węgla. Teraz już nie tylko w Polsce, ale w Europie a pewnie też są notowani w światowej czołówce. Niech świat się dowie, żeśmy nie ostatni.

Wiele jednak wskazuje na to, że jakiś układ mnoży pracowicie fakty, aby się skumulowały przed rokiem wyborów. Trudno bowiem przypuszczać, że ich nagromadzenie jest wynikiem złych rządów. Aż tak źle przecież nie może być.

Czeka więc nas ponowna rozprawa z szarą siecią, która oplotła władze. Chyba że to media tradycyjnie pokazują najczarniejszą stronę rzeczywistości i one się jednak doczekają sprawiedliwości. Ale i tak będzie się działo.


Opublikowano: 30.11.2018 08:24.
Autor: Stary
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Jacek Bielski  Ba!
  • @Zousa  Zawsze to jakieś pionierstwo.
  • @ŻYWICA  No właśnie. Pozdrawiam wzajemnie.

Tematy w dziale Polityka