147 obserwujących
3900 notek
4020k odsłon
1240 odsłon

Sieciarze

Wykop Skomentuj93

W przyszłym roku dojdzie do podwojenia liczby uczniów pierwszych klas w liceach i technikach. Nastąpi to wskutek ukończenia szkoły podstawowej przez pierwszy rocznik, który podejmie kolejny etap kształcenia. Zbiega się to z wypuszczeniem przez likwidowane gimnazja ostatnich absolwentów, którzy również zechcą podjąć naukę w dostępnych teraz średnich szkołach. W rezultacie może tam zabraknąć miejsc albo klas do pomieszczenia wszystkich chętnych.

Mnożą się zapowiedzi procesów przeciwko dziennikarzom, którzy brzydko piszą o PiS-ie. Nawet na forach społecznościowych. Wojciech Czuchnowski jest pierwszy, ale za nim mają podążyć ci, którzy się będą rozpisywać o aferze KNF. Mediów wprawdzie bronią Amerykanie, sądy nie są odzyskane, ale hyr o bojownikach przeciw pismactwu poszedł w świat i o to tu pewnie chodzi.

W Ostrołęce powstanie ostatnia chyba w świecie elektrownia węglowa, w której trzeba będzie dziennie spalić tysiące ton węgla, aby ją utrzymać w ruchu. To wszystko w obliczu zapowiedzi zrezygnowania do 2050 roku z energetyki węglowej w Unii. Takie inwestycje podejmowano przedtem w pobliżu kopalń, aby oszczędzić na transporcie. Teraz się je lokuje blisko wschodniej granicy. Jak węgiel ma pochodzić z Rosji, to nawet rozsądnie.

Szczyt klimatyczny ma partnerów strategicznych. Należą do nich również najwięksi emitenci dwutlenku węgla. Teraz już nie tylko w Polsce, ale w Europie a pewnie też są notowani w światowej czołówce. Niech świat się dowie, żeśmy nie ostatni.

Wiele jednak wskazuje na to, że jakiś układ mnoży pracowicie fakty, aby się skumulowały przed rokiem wyborów. Trudno bowiem przypuszczać, że ich nagromadzenie jest wynikiem złych rządów. Aż tak źle przecież nie może być.

Czeka więc nas ponowna rozprawa z szarą siecią, która oplotła władze. Chyba że to media tradycyjnie pokazują najczarniejszą stronę rzeczywistości i one się jednak doczekają sprawiedliwości. Ale i tak będzie się działo.


Wykop Skomentuj93
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka