Blog
Dawniej też Stary
Stary
Stary Jestem, więc myślę
142 obserwujących 3810 notek 3922225 odsłon
Stary, 4 grudnia 2018 r.

Programowanie

1675 169 0 A A A

Na urodzinach Radia Maryja część polityków nadwyrężała swą powagę oddając się rytualnemu tańcowi laudacyjnemu, a w tym roku Prezes nie tylko nie był tam obecny, ale nawet nie wysłał listu gratulacyjnego. I nie chodzi tu o chore kolano, a o spór z założycielem rozgłośni w sprawie zaostrzenia prawa antyaborcyjnego i rekonstrukcji rządu, w wyniku której wielu protegowanych ojca dyrektora straciło pracę. Sprawa jest w istocie symboliczna, bo dotyka drugorzędnych wartości, ale ukazuje walkę o władzę w Polsce. W naturze taki spór ma zazwyczaj dramatyczny koniec, w polityce teraz już mniej skrajny, ale zawsze spektakularny.

Mimo że naszego węgla starczy najwyżej na 40 lat, z fatalnym skutkiem dla gospodarki wspieramy górnictwo węglowe. Oko.press publikuje dane wskazujące na to, że wbrew wiedzy rządzących polityków (są też przekonani, że węgla mamy na 200 lat) kopalnie nie tylko nie generują miejsc pracy w gospodarce, ale odbierają jej fachowców. Wydobycie węgla spada a udział Śląska w PKB Polski rośnie, mimo że dotowane zakłady mają ujemny wpływ na produkt krajowy. Gdyby więc nie górnictwo, wzrost gospodarczy byłby znacznie wyższy. Aliści z węgla nie zrezygnujemy, podobno nam zapewnia niezależność energetyczną.

Jak donosi Newsweek w wyniku stosowania tradycyjnych sposobów pozyskiwania energii czekają nas drastyczne podwyżki cen prądu. Rząd zrekompensuje to indywidualnym odbiorcom, dopłacając im pieniędzmi pozyskanymi od nich właśnie, ale jak pisze Radosław Omachel “Bilety kolejowe, tramwajowe, sprzęt AGD, żywność, rozmowy telefoniczne, a nawet lokalne podatki” będą znacznie droższe. Oferty dostawców energii na oświetlenie obiektów instytucji publicznych i przedsiębiorstw w ubiegłym roku oscylowały wokół 200 zł/MWh, teraz jest to już 480 złotych.

Walka o władzę ma to do siebie, że ekscytuje poddanych tylko wtedy, kiedy jeden z konkurentów ma wyraźnie lepsze propozycje. Wewnętrzne rozgrywki w PiS-ie nawet tego nie gwarantują. Przecież protegowani Torunia “już rządzili, skłamali” mówił zmarły polityk, którego duch się jednak unosi nad naszą rzeczywistością. Z Katowic usłyszeliśmy wczoraj, że Polska jest dobrym przykładem kraju, gotowego wziąć swoją część odpowiedzialności również za bezpieczeństwo klimatyczne świata.

W tej sytuacji oczywiste jest, że dobra zmiana pozostaje w znakomitym samopoczuciu. Oni zapowiadając rewolucję nie wdrażają żadnych reform z wyjątkiem upolityczniania apolitycznych instytucji. Dlatego zapewniają, że byczo jest. Nic więc dziwnego, że opozycja nie musi mieć żadnego programu, aby do siebie przekonać wyborców. Trudno przecież, aby było jeszcze gorzej.

Opublikowano: 04.12.2018 08:21. Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 08:26.
Autor: Stary
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Kserkses0517  Tak to wygląda.
  • @fort  Porażające. Czyli tezy mojego tekstu są obalone, bo jest w nim skrót myślowy,...
  • @Mindservices  Może lepiej takie kamery zainstalować tam, gdzie dzieci są narażone na ataki.

Tematy w dziale Polityka