148 obserwujących
3920 notek
4039k odsłon
1077 odsłon

Powiązania

Wykop Skomentuj138

Najpierw Puszcza Białowieska, potem powietrze, którym oddychamy, teraz dziki padają ofiarą wspaniałej zmiany. Epigoni Samoobrony są przekonani, że ich istnienie przynosi afrykański pomór świń i blokują drogi, aby na rządzie wymusić wytępienie tych zwierząt.

Władza zaś zatrudnia na kluczowych stanowiskach znawców o kompetencjach podobnych chyba do tych, co są przypisywane rusycystom w bankach. Skutek jest taki, że względem dzików podejmuje się działania równie skuteczne, co w janowskiej stadninie koni. Ale drogowi “blokersi” są w siódmym niebie, posłuchano przecież ludu.

Nauczyciele nie dostaną podwyżek, o które zabiegają. Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej daremnie protestują przeciwko finansowaniu przez ich firmę energetyki. Niebawem więc zaczną się strajki. Rządowi jednak brak pieniędzy na zaspokojenie takich postulatów.

Bezczelne zaś media informują o kłopotach władzy, a jak się je chce zamykać (tfu, renacjonalizować) odzywa się Ameryka. Bo skłóceni z Unią staliśmy się wasalem Stanów i kiedy tam się tupnie nogą, pokorniejemy, mimo że wstaliśmy z kolan i postanowiliśmy za kraty pakować tych, co by źle mówili o naszym postępowaniu.

W tym wszystkim kryje się wyjaśnienie fenomenu braku opozycyjnego programu. I tak go nikt nie przeczyta. Do pokonania zaś adwersarzy wystarczy jej sam obóz dobrej zmiany. Jak powiada Michał Kamiński, ludzie polujący na mamuty uderzali w nie kamieniami, chociaż pojedyncze trafienia nie czyniły na mastodontach wrażenia. Masowe bowiem były skuteczne.

Gdyby więc przedpotopowe giganty dożyły naszych czasów, może by się same zabijały. Ponieważ jednak przyroda ma niezmienne reguły, dziki wytępią myśliwi. Aliści bez świadomości, że niszczą nie tylko hodowle świń, ale też dobrą zmianę. Bo ona w ten sposób zwalcza się sama. Tak bowiem postępuje każdy atawizm, nie dostosowany do tego, co jest tu i teraz.


Wykop Skomentuj138
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka