157 obserwujących
4298 notek
4440k odsłon
395 odsłon

Nienaturalność

Wykop Skomentuj97

Posiadacze organizmów z niską zdolnością do produkowania oksytocyny częściej prezentują dobrą minę do złej gry. Jest jednak znacznie gorzej. Niska zawartość rzeczonej substancji w ustroju powoduje też obniżoną zdolność odróżniania zła od dobra. Stąd zapewne wynika swoista odmienność reakcji tak uformowanych osób. Chyba to widać, jak się weźmie pod uwagę wypowiedzi dobrozmieńców, nie tylko tych  nie wybranych do nowego parlamentu.

Wczoraj się odbyło ostatnie posiedzenie Sejmu poprzedniej kadencji. Odebrano na nim przyrzeczenie nowej posłanki, która tym samym przestała posłować zanim tę czynność rozpoczęła. Zamieszanie jeszcze bardziej ilustruje sytuacja urlopowanego szefa NIK-u. Jedni powiadają, że w związku z wygraną PiS-u jest bezpieczny, inni że właśnie złożył dymisję.

Oficjalnie jednak dalej byczo jest. “Nie mamy bezwzględnej większości w Senacie, ale to wynika z tego, że my stosujemy pewne reguły, my byśmy mogli mieć co najmniej remis w Senacie, gdybyśmy chcieli wysuwać osoby, które z naszego punktu widzenia na to nie zasługiwały. Nasi polityczni przeciwnicy nie mają takich oporów, wysuwają osoby, wobec których formułowane są z poważnymi dowodami zarzuty karnemówił najwyższy autorytet na konferencji prasowej.

Musi prezentować optymizm i deklarować, że sytuacja jest pod kontrolą. Robi to chyba na użytek frakcji Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry. Ta ostatnia, wydaje się, stanowi przyczółek Radia Maryja w “biało-czerwonej drużynie”. Gowinowcy zaś tworzą liberalne jej skrzydło, niejako przeciwne.

Teraz jedni albo drudzy mogą pozbawić PiS większości, jeżeli zechcą opuścić Zjednoczoną Prawicę. Powstaje zatem sytuacja znana z lat 2005-2007. Zwłaszcza że nawet przed mediami nie tają swych ambicji. Wyraziciele dobrej zmiany na wyprzódki więc mówią o kompromisie, który ma znamionować obecną kadencję. Jakoś dotąd nie było go widać, nawet zdolności do jego szukania.

Nie ma więc rady. Koniecznie trzeba odnaleźć substancję, której posiadanie w organizmie wzmaga poczucie humoru. Tę dobrze będzie aplikować co bardziej namaszczonym ideologom. W końcu wiele już ingerencji w przyrodę przyniosło zbawienne dla niej skutki a brak dystansu do siebie u wielu osobników ludzkich powoduje ogromne straty środowiskowe.

W połączeniu zaś z niedostatkiem oksytocyny...


Wykop Skomentuj97
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka