stopklatka stopklatka
897
BLOG

Sprawa Super Mario się sypie

stopklatka stopklatka Polityka Obserwuj notkę 16

 

Prokurator generalny Andrzej Seremet wyjaśnił, że w sprawie Kwaśniewskich nie znaleziono dowodów na to, iż "popełniono tzw. przestępstwo bazowe, z którego pochodziły jakieś korzyści i że zakup willi miał je w jakiś sposób przykrywać”

- Powodem umorzenia było to, że nie wykazano ani nie zdołano zebrać takich dowodów, które wskazywałyby na to, że państwo Kwaśniewscy, bo w tym kierunku szło postępowanie, nie poddawali opodatkowaniu dochodów - streszczał argumenty śledczych Seremet.

Jak dodał, drugim wątkiem postępowania był ten związany z praniem brudnych pieniędzy, gdzie "zakup willi miał być ukryciem wartości, które miałyby pochodzić z jakiegoś czynu nielegalnego"

- W obu tych aspektach prokurator nie zebrał dowodów, które mogłyby stanowić podstawę do sformułowania zarzutów.

Andrzej Seremet poinformował że prokuratura zdecydowała się na przedstawienie opinii publicznej jawnej części decyzji o umorzeniu postępowania. Jak dodał, prokuratura rozważa również opublikowanie części niejawnej, na pewno nie zostaną jednak przedstawione do publicznej wiadomości podsłuchy rozmów telefonicznych.

 

http://www.tvn24.pl/majatek-kwasniewskich-ma-pokrycie-w-dochodach-ujawnia-uzasadnienie-umorzenia-podsluchow-nie,438926,s.html

stopklatka
O mnie stopklatka

Ograniczony umysł pozwala mi jedynie na pisanie idiotycznych wywodów o marnej jakości publicystycznej. Na szczęście nikt nie musi ich czytać.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (16)

Inne tematy w dziale Polityka