7 obserwujących
363 notki
336k odsłon
  292   0

Zelnik uczcił Wyklętych


– Oddając honor bestialsko zamordowanym 70 lat temu bohaterom walki o wolną ojczyznę i chyląc przed nimi głowę, państwo polskie przywraca godność sobie – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia not identyfikacyjnych członkom rodzin 12 ofiar totalitaryzmu w Pałacu Prezydenckim.

Mistrzem ceremonii  w Pałacu Prezydenckim został Jerzy Zelnik, znany również jako TW Jaracz. To właśnie on odczytał życiorysy zidentyfikowanych ofiar reżimu komunistycznego.  Wybór akurat tego aktora nie był przypadkowy. Prezydent pokazał w ten sposób, że ciężka pracą na rzecz dobrej zmiany można wymazać wszelkie plamy ze swojego życiorysu i stać się pełnowartościowym przedstawicielem narodu, szczególnie tej lepszej jego części. 

 Dariusz Pilarski, przedstawiciel rodzin osób zidentyfikowanych żołnierzy, wnuk Mariana Pilarskiego – „Groma”, żołnierza AK i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – dziękował za to, iż Polska wreszcie dowiaduje się o najlepszych synach. A ci wracają do domów. – Bronili nas przed zdrajcami i sługusami komunistycznej władzy.– mówił. – Byli wzorem dla następnych pokoleń.

Niestety, dzisiaj już nie dowiemy się tego, co „Grom” zrobiłby spotykając na swojej drodze Jerzego Zelnika, ale zapewne pochwaliłby prezydenta za przywrócenie godności państwu polskiemu.


http://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/39781,Wreczenie-not-identyfikacyjnych-rodzinom-ofiar-totalitaryzmow-Warszawa-21-kwietn.html

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka